TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZUE z umową w Poznaniu
- Opublikowano: 17.07.2018 14:42:23
ZUE z umową w Poznaniu

Firma ZUE S.A. podpisała ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. umowę na wykonanie robót dla zadania pn. "Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze (odcinek II)" w Poznaniu.

Firma ZUE S.A. podpisała ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. umowę na wykonanie robót dla zadania pn. "Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze (odcinek II)" w Poznaniu.

Wartość umowy wynosi 82,6 mln zł netto (101,5 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 14 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj w Poznaniu, na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. Umowa obejmuje m.in. wykonanie robót branży konstrukcyjnej, inżynieryjnej, budowalnej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej i geologicznej. Założeniem projektu jest wykonanie torowiska i towarzyszącej mu infrastruktury technicznej w standardzie odpowiadającym współczesnym technologiom, uwzględniającym m.in. wymagania ochrony klimatu akustycznego, preferencje podróżnych oraz oczekiwania organizatora transportu publicznego. Głównym celem przebudowy jest odnowa infrastruktury technicznej oraz poprawa sprawności komunikacyjnej systemu tramwajowego.

W ramach inwestycji przebudowane będzie torowisko oraz drogi wzdłuż Górnego Tarasu Rataj. W zakres prac wejdzie m.in.: kompletna przebudowa torowiska z siecią trakcyjną na całym odcinku, budowa i przebudowa przystanków tramwajowych oraz tramwajowo-autobusowych z zapewnieniem przejścia w poziomie jezdni, rozbudowa ronda Żegrze, przebudowa fragmentów ulic kolidujących z trasą tramwajową, przebudowa stacji prostownikowej Żegrze oraz stacji transformatorowej ENEA, przebudowa i budowa chodników oraz dróg rowerowych, budowa monitoringu wizyjnego, budowa i przebudowa infrastruktury (oświetlenia, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej) oraz budowa sieci do nawadniania terenów zielonych.

Projekt ten stanowi część większego poznańskiego zadania inwestycyjnego "Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka-os Lecha-rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej".

Nowoczesna infrastruktura torowo-sieciowa jest niezwykle ważnym elementem funkcjonowania komunikacji publicznej, dlatego bardzo cieszymy się że to my będziemy wykonawcą przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj w Poznaniu. Jest to nasza kolejna realizacja w Poznaniu, w którym wykonywaliśmy m.in. przedłużenie trasy PST (Poznański Szybki Tramwaj) do Dworca Zachodniego i budowaliśmy zajezdnię tramwajową Franowo, która otrzymała tytuł "Budowy Roku 2015". ZUE pozostaje jednym z rynkowych liderów segmentu infrastruktury miejskiej. Obecnie w tym segmencie realizujemy 5 projektów. Całościowy portfel zamówień Grupy ZUE opiewa na ok. 2,3 mld zł – powiedział Marcin Wiśniewski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zakładu Infrastruktury Miejskiej ZUE S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZUE
Poznań
remont
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.