TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZUE z umową w Bydgoszczy. Przebuduje torowisko w ul. Wojska Polskiego
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.06.2018 12:44:11
ZUE z umową w Bydgoszczy. Przebuduje torowisko w ul. Wojska Polskiego (foto: UMB)

Firma ZUE podpisała z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy umowę na wykonanie robót dla zadania pn. "Przebudowę infrastruktury transportu szynowego w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy" w Bydgoszczy.

Firma ZUE podpisała z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy umowę na wykonanie robót dla zadania pn. "Przebudowę infrastruktury transportu szynowego w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy" w Bydgoszczy.

Jej wartość wynosi 52,8 mln zł netto (65 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to październik 2019 roku.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie infrastruktury transportu szynowego w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy w Bydgoszczy. Umowa obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą przystankową, przebudowę układu drogowego oraz ulic przyległych, przejazdów i przejść przez torowisko, przebudowę sieci trakcyjnej, sterowania i ogrzewania zwrotnic, budowę systemu odwodnienia układu torowego, przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu będących w kolizji z przebudowywanym układem torowym, rozbudowę systemu informacji pasażerskiej, budowę tablic informacji pasażerskiej, przebudowę sieci telekomunikacyjnej, ciepłowniczej i gazowej oraz rozbudowę sygnalizacji świetlnej i wycinkę drzew kolidujących z inwestycją.

Celem projektu jest poprawa komfortu obsługi pasażerów transportu publicznego, w tym pasażerów z ograniczeniami ruchowymi oraz pasażerów niedowidzących i niedosłyszących, ułatwienie dostępu do transportu publicznego oraz poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu lokalnego.

Inwestycja ta realizowana będzie jako drugie zadanie unijnego projektu budowy trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego w Bydgoszczy.

Bardzo cieszymy się z pozyskania nowego kontraktu w segmencie infrastruktury miejskiej, tym razem na przebudowę trasy tramwajowej w Bydgoszczy. Obserwujemy obecnie wzmożoną aktywność miast w ogłaszaniu i rozstrzyganiu przetargów z zakresu budownictwa infrastruktury miejskiej. Ten trend będzie się utrzymywał w kolejnych kwartałach. Uczestniczymy aktywnie w tych przetargach, gdyż rynek infrastruktury miejskiej jest dla nas tak samo istotnym rynkiem jak rynek kolejowy – powiedział Wiesław Nowak, Prezes Zarządu ZUE S.A.

Obecnie w tym segmencie realizujemy 4 projekty, czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych przetargów, w których złożyliśmy najlepsze oferty. Całościowy portfel zamówień Grupy ZUE opiewa na ok. 2,3 mld zł – dodał Wiesław Nowak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZUE
Bydgoszcz
ZDMiKP Bydgoszcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.