TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZTM zaprasza na spotkania konsultacyjne zmian w komunikacji po otwarciu metra na Woli
InfoTram.pl - Opublikowano: 23.12.2019 15:45:44
ZTM zaprasza na spotkania konsultacyjne zmian w komunikacji po otwarciu metra na Woli

ZTM Warszawa zapraszamy na spotkania konsultacyjne podczas których będzie można porozmawiać o propozycjach zmian w układzie komunikacyjnym po otwarciu trzech nowych stacji metra na Woli.

ZTM Warszawa zapraszamy na spotkania konsultacyjne podczas których będzie można porozmawiać o propozycjach zmian w układzie komunikacyjnym po otwarciu trzech nowych stacji metra na Woli.

Pociągi podziemnej kolei w kwietniu przyszłego roku mają pojechać nowym odcinkiem od Ronda Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę. Dogodną przesiadkę do metra zyskają również mieszkańcy Bemowa, osiedli w zachodniej części miasta, a także m.in. Leszna, Mariewa, Koczargów, Babic. Przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc, metro w tym samym czasie zaoferuje ok. 24 tys. miejsc.

Po uruchomieniu podziemnej kolei zmieni się komunikacja naziemna. W przygotowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zapewnienie dogodnego dojazdu do metra, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, przede wszystkim tramwajowych. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych, a po ich wprowadzeniu w godzinach szczytu z przystanków przy stacji Księcia Janusza w kierunku Jelonek i Nowego Bemowa autobusy będą odjeżdżały co ok. minutę.

Trwają konsultacje społeczne proponowanych zmian. ZTM zaprasza na dyżury konsultacyjne podczas których specjaliści z Zarządu Transportu Miejskiego w bezpośredniej rozmowie przy stolikach przedstawią proponowane zmiany i zanotują uwagi mieszkańców. Spotkania z mieszkańcami Warszawy będą:

Bemowo – 14 stycznia (wtorek), budynek urzędu dzielnicy

Śródmieście – 16 stycznia (czwartek), budynek Szkoły Podstawowej nr 34, ul. L. Kruczkowskiego 12B

Wola – 19 stycznia (niedziela), budynek Technikum nr 5, ul. Księcia Janusza 45/47

Wola – 23 stycznia (czwartek), budynek Szkoły Podstawowej nr 63, ul. Płocka 30,

Bemowo - 26 stycznia (niedziela), budynek Szkoły Podstawowej nr 341, ul. Oławska 3

Wola /Śródmieście - 28 stycznia (wtorek), siedziba Zarządu Transportu Miejskiego, ul. Żelazna 61

Spotkania będą odbywały się w dni powszednie w godz. 17.00 – 20.00, a w niedziele w godz. 10.00 – 18.00. Spotkania będą miały formę dyżuru, dlatego zapraszamy do udziału w nich przez cały zaplanowany czas.

Swoje uwagi można zgłaszać także drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl.

Na opinie ZTM czeka do 9 lutego 2020.

Szczegóły proponowanych zmian znaleźć możnaTUTAJ.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
linia
metro
budowa
konsultacje społeczne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.