TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZTM prowadzi nabór na zajęcia komunikacyjne – edukacyjny maj
- Opublikowano: 07.05.2019 12:56:40
ZTM prowadzi nabór na zajęcia komunikacyjne – edukacyjny maj (foto: ZTM)

Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza nabór klas 1-3 ze szkół podstawowych na zajęcia edukacyjne z wychowania komunikacyjnego.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza nabór klas 1-3 ze szkół podstawowych na zajęcia edukacyjne z wychowania komunikacyjnego.

Zajęcia odbędą się w dniach 20-22 maja na parkingu Parkuj i Jedź przy ulicy Połczyńskiej 8 na Bemowie w ramach programu ZTM "Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa". Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostaną na dwie części, które potrwają w sumie około 90 minut. W czasie pierwszej - w sali - dzieci w pogadance z pracownikami ZTM dowiedzą się czym jest transport miejski, jakie są jego zalety oraz na czym polega bezpieczne podróżowanie autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami.

Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu "Pan Bilecik uczy" uczniowie dowiedzą się m.in. co można przeczytać na przystanku, dlaczego maluje się na nich żółte linie, czy warto się trzymać poręczy w czasie podróży oraz czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

W drugiej części zajęć - w elektrycznym autobusie - kierowca MZA opowie uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznają tajemnice zaparkowanego na parkingu "elektryka" i obejrzą różne, na co dzień niedostępne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf oraz baterie elektryczne.

Zajęcia odbędą się w godzinach od 9 do 15 w systemie godzin lekcyjnych (45 minut) z przerwami.

Proponowany rozkład zajęć:

9.00 – 9.45 – pierwsza grupa zajęcia w sali

10.00 – 10.45 – pierwsza grupa zajęcia w autobusie/druga grupa zajęcia w sali

11.00 – 11.45 – druga grupa zajęcia w autobusie/trzecia grupa zajęcia w sali

12.00 – 12.45 – trzecia grupa zajęcia w autobusie/czwarta grupa zajęcia w sali

13.00 – 13.45 – czwarta grupa zajęcia w autobusie/piąta grupa zajęcia w sali

14.00 – 14.45 – piąta grupa zajęcia w autobusie

O zakwalifikowaniu klas na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń, które należy przesłać na adres: ekozajecia@ztm.waw.pl, wpisując w tytule wiadomości "zajęcia komunikacyjne – Dzień Ziemi".

W zgłoszeniu należy podać preferowaną datę, godzinę zajęć, numer i adres szkoły oraz telefon kontaktowy do nauczyciela/ki. Ze względu na warunki lokalowe grupa nie powinna liczyć więcej niż 25 osób.

Na zgłoszenia ZTM czeka do 8 maja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.