TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZTM Gdańsk wstrzymuje kursowanie linii 11. Nie ma taboru przez ulewę
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.06.2019 22:34:48
ZTM Gdańsk wstrzymuje kursowanie linii 11. Nie ma taboru przez ulewę (foto: UMG)

W porozumieniu ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje ZTM podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu funkcjonowania linii tramwajowej 11.

W porozumieniu ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje ZTM podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu funkcjonowania linii tramwajowej 11.

Tramwaje nie pojadą od czwartku, 13 czerwca 2019 roku. Ma to związek z nawałnicą, która przetoczyła się przez Gdańsk i unieruchomiła kilka składów. W efekcie wystąpił brak możliwości realizacji wszystkich zadań tramwajowych.

Średnia suma opadów dla Gdańska w czerwcu to 65 mm. Tymczasem podczas ostatniej ulewy, w ciągu zaledwie 3 godzin, w poszczególnych dzielnicach spadło od 50 do 62 mm deszczu. Czyli tyle, ile zwykle pada przez cały miesiąc. Producent pojazdów tramwajowych uwzględnił ochronę przed deszczem, niemniej intensywność ulewy była bezprecedensowa.

Aktualnie dziewięć tramwajów: Pesy Swing (6 szt.), Jazz Duo (1 szt.), N8C (2 szt.) zostało chwilowo wycofanych z eksploatacji w związku z zamoknięciem elementów elektronicznych. W tramwajach niskopodłogowych urządzenia (falowniki, przetwornice) znajdują się na dachu i to właśnie te elementy uległy zawilgoceniu. Paradoksalnie nowoczesność tramwajów pociągnęła za sobą takie nieoczekiwane wyzwanie.

Decyzja o wyborze linii 11 nie była przypadkowa. Została wybrana linia, która posiada najwięcej substytutów (zamienników). Oznacza to, że na tej samej trasie funkcjonują inne linie tramwajowe, które zabezpieczają potrzeby przewozowe. Linia 11 wzmacnia kierunek do Wrzeszcza – w kierunku Strzyży PKM tramwaje linii 6, 9 i 12 z centrum kursują (łącznie) co 3, 4 minuty. Podobnie w kierunku Chełmu – kursują tutaj tramwaje linii 2 ,3, 4, 6, 7, średnio w godzinach szczytu (łącznie) co 3 minuty. Pasażerowie, którzy dotychczas dojeżdżali linią 11 w rejon Urzędu Miejskiego mogą skorzystać z linii 4 do przystanku "Nowe Ogrody" albo linii 10 lub 12 do przystanku "Powstańców Warszawskich".

Aktualnie dobiega końca rok szkolny, więc wybór linii 11 wiąże się z jak najmniejszymi utrudnieniami w dojazdach do szkół. Gdy tramwaje zostaną osuszone i przywrócone do eksploatacji, funkcjonowanie linii 11 zostanie natychmiast wznowione.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Gdańsk
Gdańsk
linia
GAiT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.