TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żory i Rybnik. Rowery miejskie bez dużego zainteresowania
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.01.2020 22:18:28
Zdj. Rybnik UM

Żory i Rybnik posiadają wypożyczalnie rowerów miejskich. Te jednak nie cieszą się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w obu systemach rowery wypożyczano niewiele ponad 6,3 tys. razy.

Żory i Rybnik posiadają wypożyczalnie rowerów miejskich. Te jednak nie cieszą się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w obu systemach rowery wypożyczano niewiele ponad 6,3 tys. razy.

Wypożyczalnia w Rybniku składa się z 80 rowerów, które można wypożyczać z 35 stacji. W 2018 roku z wypożyczalni skorzystano 3334 razy, a w 2019 roku 3700 razy. Operatorem systemu jest firma GeoVelo.

Operatorem wypożyczalni w Żorach również jest firma GeoVelo. System składa się z 80 rowerów, które można zwracać w 27 lokalizacjach. W 2019 roku z systemu skorzystano 2676 razy, co przełożyło się na średnio ponad 10 wypożyczeń dziennie.

Co dalej?

Zarówno w Żorach, jak i w Rybniku wypożyczalnie rowerów wrócą na ulice w marcu tego roku. Zainteresowanie oboma wypożyczalniami jest jednak niewielka. Czy taki stan można zmienić? W wielu polskich miastach rowery miejskie cieszą się dużym zainteresowaniem, choć niektóre systemy borykają się z wieloma problemami. Np. w Krakowie operator zerwał umowę, a operator MEVO, czyli roweru metropolitalnego w 14 gminach, nie zdołał wywiązać się z obowiązków. Wypożyczalnie rowerów miejskich mają duży potencjał, trzeba go jednak umieć wykorzystać.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Żory
Rybnik
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.