TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Znamy terminarz ws. autobusowej ustawy PiS
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.03.2019 16:00:43 1 komentarz
Znamy terminarz ws. autobusowej ustawy PiS

Adamczyk: rząd ma obowiązek zlikwidować wykluczenie komunikacyjne w gminach i powiatach.

-"Rząd ma obowiązek likwidować wykluczenie komunikacyjne w gminach i powiatach. Do połowy kwietnia zakończą się prace nad ustawą przywracającą połączenia komunikacyjne tam, gdzie zostały zlikwidowane, a do połowy maja podpis złoży prezydent - zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak zaznaczył Adamczyk podczas prezentacji tzw. mapy drogowej realizacji "Piątki PiS", rząd ma obowiązek likwidować wykluczenie komunikacyjne w wielu gminach i powiatach.

-"Dzisiaj komunikacja w dużych miastach, w dużych aglomeracjach, jest dobrze zorganizowana (...). Ale są miejsca w Polsce, w których w sobotę i w niedzielę praktycznie ktoś, kto nie dysponuje samochodem, nie może opuścić swojej miejscowości. Dlaczego? Bo nie ma tam połączeń autobusowych w transporcie zbiorowym" - podkreślił.

Dwa filary i terminarz

Zaznaczył, że walka z wykluczeniem komunikacyjnym ma dwa filary: fundusz dróg samorządowych oraz przywrócenie połączeń komunikacyjnych tam, gdzie zostały one zlikwidowane na skutek braku rentowności przewoźników. Adamczyk poinformował, że 27 lutego projekt ustawy w sprawie przywrócenia połączeń komunikacyjnych został skierowany do wpisu do prac legislacyjnych rządu.

-"Już niebawem, za kilka dni, (nastąpi) ogłoszenie tego projektu. W marcu - konsultacje społeczne. Dalej przyjęcie przez Radę Ministrów - mamy nadzieję na początku kwietnia - i zdołamy to zrobić, jestem co do tego przekonany" - zapewnił. Zapowiedział, że do połowy kwietnia zakończą się prace parlamentarne. "To jest realne założenie" - ocenił.

Minister zapowiedział, że do połowy maja podpis pod ustawą ma złożyć prezydent Andrzej Duda. "I ustawa wchodzi w życie. A kiedy ustawa wchodzi w życie, realizujemy tenże drugi filar likwidacji walki z wykluczeniem komunikacyjnym naszego kraju - przywrócenie połączeń autobusowych" - mówił Adamczyk.

"Jestem przekonany, że damy radę. Że samorządy odpowiedzą na naszą propozycję, którą kierujemy szczególnie do małych miejscowości, którą kierujemy do powiatów" - podkreślił Adamczyk. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
PKS
MI
  • Bartosz Wilczek – 05.03.2019

    wejdzie w życie przed podpisem prezydenta ? :D

  • tantus – 06.03.2019

    @Bartosz Wilczek: prezydent już podpisał, in blanco. :D

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.