TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany personalne w LEO Express
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.01.2020 08:45:52
Pavel Spilka

Pavel Spilka został nowym dyrektorem generalnym Leo Express. Jego poprzednik Peter Köhler będzie nadal pełnił funkcję członka zarządu i będzie odpowiedzialnego za dalszy rozwój firmy.

Pavel Spilka został nowym dyrektorem generalnym Leo Express. Jego poprzednik Peter Köhler będzie nadal pełnił funkcję członka zarządu i będzie odpowiedzialnego za dalszy rozwój firmy.

Pod jego kierownictwem firma osiągnęła w ubiegłym roku obrót w wysokości ponad 1 miliarda koron i wzrost skonsolidowanego zysku dla całej grupy. Firma obsługuje obecnie transport kolejowy w Czechach, na Słowacji, w Polsce i Niemczech, zarówno komercyjny, jak i dotowany.

Leo Express to firma o dużym potencjale, która swoim dotychczasowym sukcesem dowodzi, że potrafi przebić się na kolejach regionalnych i międzynarodowych. Moim zadaniem będzie pomóc jej w dalszym rozwoju. Skupię się głównie na zwiększeniu rentowności Leo Express, który w ubiegłym roku odnotował obrót w wysokości ponad 1 miliarda koron i wzrost skonsolidowanego zysku – powiedział Pavel Spilka, nowy CEO Leo Express.

Oprócz piastowania stanowisk kierowniczych w firmach takich jak Škoda Transportation, O2 i Jablonec Energy, Pavel Spilka koncentrował się również na doradztwie strategicznym.

Obecny dyrektor generalny Peter Köhler pozostaje w Leo Express i będzie odpowiedzialny za planowanie strategiczne i rozwój biznesu. Jego program obejmie również zapewnianie strategicznych partnerstw i przygotowywanie przejęć pojazdów do transportu dalekobieżnego i regionalnego.

W ubiegłym roku dokonano również zmian w Zarządzie Leo Express, kiedy Leoš Novotný sr został jej prezesem. Zasiadają w nim również Leoš Novotný jr i Peter Köhler. Radą nadzorczą Leo Express kieruje teraz Dr Stanislav Knotek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Czechy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.