TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZKM Zawiercie z nowymi Iveco Urby
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.04.2019 14:20:36
fot. ZKM Zawiercie, facebook.com

Na początku kwietnia Zawiercie wzbogaciło się o dziewięć midibusów Iveco 72C Urby. Dostarczyła je pomorska firma MMI. Miasto czeka jeszcze na "dziesiątki" od Solarisa.

Na początku kwietnia Zawiercie wzbogaciło się o dziewięć midibusów Iveco 72C Urby. Dostarczyła je pomorska firma MMI. Miasto czeka jeszcze na "dziesiątki" od Solarisa.

Przypomnijmy, że kontrakt, który zawarło miasto z MMI opiewa na kwotę 7 287 381 PLN brutto. To oznacza jednostkową cenę minibusa na poziomie 658 300 PLN netto. Pisaliśmy o tym tutaj. W cenie zawarta jest także pięcioletnia gwarancja całopojazdowa. Na początku kwietnia do Zawiercia przyjechały pojazdy Iveco 72C Urby.

Każdy z zawierciańskich małych Iveco umożliwia podróż 40 pasażerom, w tym 15 na miejscach siedzących. MMI zastosowało fotele Ster MB. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 0-1-2. Zastosowano drzwi odskokowe. Jest to konstrukcja częściowo niskopodłogowa. Bez konieczności pokonywania stopni można się dostać do autobusu przez drugie wejście.

Sercem pojazdu jest niespełna trzylitrowy silnik FPT, który spełnia normę Euro 6. Jednostka o mocy 132 kW osiąga 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów.

Wszystkie Iveco wyposażone zostały w nowoczesne udogodnienia: klimatyzację, elektroniczną tablicę prezentującą przebieg linii, system zapowiedzi głosowych informujących o aktualnym oraz najbliższym przystanku, porty USB umożliwiające doładowanie urządzeń mobilnych oraz specjalnie wydzielone miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Oprócz dziewięciu midibusów Zawiercie odbierze jeszcze sześć Solarisów Urbino 10,5. Kontrakt opiewa na 7 136 460 PLN brutto. A to daje jednostkową cenę na poziomie 967 000 PLN netto. Pierwsze dziesięciometrowe "jamniki" mają trafić do Zawiercia w wakacje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Zawiercie
UM
ZKM Zawiercie
Iveco
MMI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.