TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZKM w Elblągu wskazuje ilu pasażerów może jechać danym typem tramwaju
InfoTram.pl - Opublikowano: 25.03.2020 12:15:26
ZKM w Elblągu wskazuje ilu pasażerów może jechać danym typem tramwaju

Liczba pasażerów znajdujących się w jednym czasie w elbląskim tramwaju nie może przekraczać połowy liczby miejsc siedzących dostępnych w danym typie pojazdu.

Liczba pasażerów znajdujących się w jednym czasie w elbląskim tramwaju nie może przekraczać połowy liczby miejsc siedzących dostępnych w danym typie pojazdu.

ZKM Elbląg podaje, że we wszystkich pojazdach na drzwiach znajdują się już komunikaty przygotowane przez władze państwowe.

Ze względu na zróżnicowanie typów pojazdów i dla ułatwienia orientacji w nowych uregulowaniach prawnych, ZKM podajemy średnie liczby miejsc dostępnych w pojazdach komunikacji miejskiej w czasie obowiązywania nowych przepisów (tj. od 25.03 do 11.04.2020):

tramwaj Konstal 805 Na (krótki) – 10 miejsc,

tramwaj 121 N Pesa ("ogórek") – 20 miejsc,

tramwaj M8C – od 21 do 27 miejsc.

ZKM apeluje do pasażerów, ażeby każdy kto nie musi się przemieszczać – pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosi o stosowanie się do wprowadzonych przepisów, tym bardziej, że ZKM i prowadzący pojazdy nie mają możliwości aby bezpośrednio pilnować przestrzegania tego ograniczenia.

ZKM prosi pasażerów o odpowiedzialne podejście do nowych przepisów i całej sytuacji – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o oczekiwanie na kolejny kurs lub korzystanie z alternatywnych połączeń lub sposobów przemieszczania się.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Elbląg
Elbląg
pasażer
koronawirus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.