TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZKM Polkowice wydzierżawi SOR-y od Sevibusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.12.2019 16:00:47
fot. ZKM Polkowice

W Polkowicach pozostają zwolennikami krótkoterminowych dzierżaw autobusów. Tym razem Zakład Komunikacji Miejskiej w takiej formie pozyskać trzy autobusy klasy MAXI. Przewoźnik będzie je dzierżawił od SeviBusa z Wrocławia.

W Polkowicach pozostają zwolennikami krótkoterminowych dzierżaw autobusów. Tym razem Zakład Komunikacji Miejskiej w takiej formie pozyskać trzy autobusy klasy MAXI. Przewoźnik będzie je dzierżawił od SeviBusa z Wrocławia.

ZKM chce wydzierżawić autobusy na 14 miesięcy. Przez ten okres ich dostawca musi zapewnić także dostęp do części zamiennych i wszystkich płynów eksploatacyjnych, które są wymagane w cyklach obsługowych. Pojazdy mają być nie starsze niż z 2001 r. i każdy musi mieć przebieg nie większy niż 900 000 km. Dostawa musi zostać zrealizowana w ciągu 14 dni od chwili zawarcia umowy.

Co i jak?
Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11 - 13 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższe niż 3 m. ZKM dopuścił do przetargu zarówno pojazdy w pełni niskopodłogowe jak i niskowejściowe. Każdy z nich ma umożliwiać podróż przynajmniej 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez co najmniej dwa wejścia. Przewoźnik jest bardzo otwarty i dopuścił szeroki wachlarz możliwości. 

Za napęd ma odpowiadać silnik diesla. ZKM postawił jeden warunek w tej kwestii. Jednostka ma spełniać przynajmniej normę Euro 3. Ma ona zostać zblokowana z jakąkolwiek skrzynią biegów. Grunt by dobór i zestrojenie powerpack'a zapewniało osiągnięcie średniego zużycia oleju napędowego na poziomie nie wyższym niż 35 l / 100 km. 

Pojazdy nie muszą być klimatyzowane. Wentylacja naturalna ma być realizowana przez minimum pięć uchylnych lub przesuwnych okien, natomiast wymuszona przez nie mniej niż dwa wentylatory nadmuchowe umieszczone w suficie pojazdu. System informacji pasażerskiej ma się składać z trzech zewnętrznych tablic diodowych. Całością ma sterować autokomputer, który ZKM będzie mógł swobodnie programować.

Akcja-akceptacja
Dziś, 23 grudnia minął termin składania ofert. Polkowicki ZKM na dzierżawę trzech "dwunastek" przygotował 258 300 PLN brutto. Łatwo więc policzyć, że koszt jednej dzierżawy przyjęto na poziomie 70 000 PLN netto. Jedyna otwarta oferta mieści się w tych szacunkach.

Przedstawił ją wrocławski Sevibus. Przewoźnik zaoferował ZKM udostępnienie trzech autobusów SOR BN12 z roczników 2006 i 2007 w łącznej cenie 232 470 PLN brutto. Koszt dzierżawy jednego autobusu to 63 000 PLN netto.

W Polkowicach nie zwlekali i od razu podjęli decyzję o skorzystaniu z propozycji Sevibusa. To praktycznie kończy historię.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZKM Polkowice
Sevibus
SOR
wynajem
dzierżawa
używane
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.