TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZKM Polkowice bierze w dzierżawę 3 autobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.12.2019 15:00:13
fot. ZKM Polkowice

W Polkowicach pozostają zwolennikami krótkoterminowych dzierżaw autobusów. Tym razem Zakład Komunikacji Miejskiej chce w takiej formie pozyskać trzy autobusy klasy MAXI. Jakich? Nawet osiemnastoletnich.

W Polkowicach pozostają zwolennikami krótkoterminowych dzierżaw autobusów. Tym razem Zakład Komunikacji Miejskiej chce w takiej formie pozyskać trzy autobusy klasy MAXI. Jakich? Nawet osiemnastoletnich.

ZKM chce wydzierżawić autobusy na 14 miesięcy. Przez ten okres ich dostawca musi zapewnić także dostęp do części zamiennych i wszystkich płynów eksploatacyjnych, które są wymagane w cyklach obsługowych. Pojazdy mają być nie starsze niż z 2001 r. i każdy musi mieć przebieg nie większy niż 900 000 km. Dostawa musi zostać zrealizowana w ciągu 14 dni od chwili zawarcia umowy.

Co i jak?
Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11 - 13 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższe niż 3 m. ZKM dopuścił do przetargu zarówno pojazdy w pełni niskopodłogowe jak i niskowejściowe. Każdy z nich ma umożliwiać podróż przynajmniej 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez co najmniej dwa wejścia. Przewoźnik jest bardzo otwarty i dopuścił szeroki wachlarz możliwości. 

Za napęd ma odpowiadać silnik diesla. ZKM postawił jeden warunek w tej kwestii. Jednostka ma spełniać przynajmniej normę Euro 3. Ma ona zostać zblokowana z jakąkolwiek skrzynią biegów. Grunt by dobór i zestrojenie powerpack'a zapewniało osiągnięcie średniego zużycia oleju napędowego na poziomie nie wyższym niż 35 l / 100 km.

Pojazdy nie muszą być klimatyzowane. Wentylacja naturalna ma być realizowana przez minimum pięć uchylnych lub przesuwnych okien, natomiast wymuszona przez nie mniej niż dwa wentylatory nadmuchowe umieszczone w suficie pojazdu. System informacji pasażerskiej ma się składać z trzech zewnętrznych tablic diodowych. Całością ma sterować autokomputer, który ZKM będzie mógł swobodnie programować.

Formalności
Nie ma ich zbyt wiele. ZKM wymaga jedynie aby oferent wykazał, że dysponuje stacją serwisową zlokalizowaną w promieniu maksymalnie 100 km od Polkowic. Propozycji nie trzeba zabezpieczać wadium.

Przetarg na używane autobusy, ale kryteriów oceny ofert dosyć sporo. Na szczęście nie są zbyt skomplikowane. Cena ma 55% wagi. 10% jest do zdobycia za skrócenie dostawy do sześciu dni od momentu zawarcia umowy. Kolejne 10% ZKM przyzna za autobusy wyprodukowane w 2011 r. lub później. Następne 10% jest za pojazdy, które wezmą na pokład co najmniej 91 pasażerów. Za automatyczną, min. trzybiegową skrzynię można zyskać 2%. 5% natomiast jest za autobusy z przebiegami do 400 000 km. Kolejne 5% jest za nadwozia w kolorze RAL 1021, a wiec brawie ZKM. 3% jest za zaoferowanie autobusów z SIP-em firmy R&G Plus z Mielca. 

Termin składania ofert mija 23 grudnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZKM Polkowice
wymajem
dzierżawa
używane
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.