TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zimowy rekord Wavelo: 41,5 tys. wypożyczeń
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2019 09:30:49
Zimowy rekord Wavelo: 41,5 tys. wypożyczeń; Fot. Anna Duda / krakow.pl

Krakowski system rowerów miejskich Wavelo zakończył sezon zimowy 2018/2019.

Krakowski system rowerów miejskich Wavelo zakończył sezon zimowy.

Krakowski jednoślad jako jedyny w Polsce dostępny jest przez cały rok. Tej zimy mieszkańcy i turyści znów pobili rekord ilości wypożyczeń – w najzimniejszym okresie granatowe rowery były wypożyczane ponad 41,5 tysiąca razy.

Zimowa podsumowanie

 Wraz z 1 marca operator rowerów miejskich Wavelo, firma BikeU, zakończył kolejny sezon zimowy. W trwającym od 1 grudnia okresie, krakowski jednoślad znów był dostępny dla swoich użytkowników przez cały rok. Zgodnie z miejską koncesją, na stacjach pozostawionych zostało ponad 500 rowerów z łącznej puli 1500. Pojazdy znów cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Nawet w najzimniejsze dni korzystano z nich kilkaset razy na dobę. W sumie, w przeciągu trzech zimowych miesięcy, Wavelo wypożyczano 41,5 tys. razy. To o ponad 1,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Znacznie wzrósł także pokonany na rowerach dystans. Podczas gdy na przełomie lat 2017 i 2018 zimą Wavelo przejechały około 102 tysiące kilometrów, w zakończonym sezonie liczba ta wzrosła do 112 tysięcy.

Przypomnijmy, z początkiem marca do 500 sztuk Wavelo systematycznie dołączało 1000 rowerów. Zimą przeszły one kompleksowy serwis, wraz z wymianą wielu podzespołów.

Wavelo po raz drugi z rzędu było jedynym systemem rowerów miejskich w Polsce dostępnych także zimą. W czasie gdy miasto i jego mieszkańcy zmagają się z występującym problemem z zanieczyszczeniem powietrza, jazda ekologicznym środkiem transportu mocno wpływa na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Wybierając rower, tylko w przeciągu 3 miesięcy zredukowano potencjalną emisję dwutlenku węgla do atmosfery o prawie 30 tysięcy kilogramów. Dostępności rowerów miejskich zimą zazdroszczą nam także inne miasta.

Idzie wiosna

System stale się rozszerza – właśnie uruchomiona została 166. stacja na mapie Krakowa. Powstała w okolicy kompleksu biurowego DOT Office, przy ulicy Czerwonych Maków. Inwestorem kolejnej stacji sponsorskiej jest Grupa BUMA. Dzięki inicjatywie zarządcy budynków, rowery Wavelo staną się dostępne dla ponad 8 tys. pracowników dużych, międzynarodowych korporacji. Stacja dysponuje dwudziestoma miejscami do przypięcia jednośladów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Kraków
Wavelo
BikeU
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.