TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zimowa oferta dla Małopolski
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2020 14:45:25
Zimowa oferta dla Małopolski (foto: UMWM)

Z myślą o mieszkańcach Podhala i turystach wypoczywających w Tatrach, a także o tych, którzy chcieliby spędzić czas w słowackim Popradzie operatorzy kolejowi, w tym m.in. Koleje Małopolskie, uruchomili dodatkowe połączenia.

Z myślą o mieszkańcach Podhala i turystach wypoczywających w Tatrach, a także o tych, którzy chcieliby spędzić czas w słowackim Popradzie operatorzy kolejowi, w tym m.in. Koleje Małopolskie, uruchomili dodatkowe połączenia.

W Małopolsce trwają właśnie ferie. To doskonały czas dla miłośników sportów zimowych. A warunki, jak wiadomo najlepsze są właśnie na południu Polski. Jak w tym czasie bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do stolicy Tatr czy Doliny Popradu? Najlepiej oczywiście Kolejami Małopolskimi – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Połączenia Kraków – Zakopane oraz Podhalańska Kolej Regionalna

Od 20 grudnia do 23 lutego linia kolejowa Kraków – Zakopane jest w całości otwarta dla ruchu pociągów. Dla mieszkańców Podhala oraz turystów przygotowana została oferta Podhalańskiej Kolei Regionalnej w liczbie 18 pociągów relacji Zakopane – Nowy Targ – Zakopane oraz 8 relacji Zakopane – Chabówka – Zakopane.

W relacji z Krakowa do Zakopanego uruchamianych jest 7 codziennych pociągów, jednakże z uwagi na utrudnienia w ruchu na odcinku Kraków – Skawina wybrane kursy realizowane są od Krakowa Płaszowa do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony komunikacją zastępczą. Uruchamiany jest jeden pociąg z Krakowa Głównego do Zakopanego odjeżdżający o godzinie 7:20 oraz dwa autobusy zastępcze z Krakowa Płaszowa o 11:49 i 17:40. Z Zakopanego operator uruchamia 4 pociągi do Krakowa odjeżdżające o godzinie: 5:07, 8:56, 15:24 i 16:52.

Luxtorpedą do stolicy Tatr

Dodatkowo w każdy weekend do 9 lutego kursuje pociąg przyspieszony "Luxtorpeda" Kolei Małopolskich pokonujący trasę Kraków – Zakopane w około 3 godziny i 20 minut. Z Krakowa Głównego wyjeżdża o godzinie 9:29, a z Zakopanego o 19:00.

Również Koleje Śląskie mają swój udział w obsłudze linii do Zakopanego. Do 23 lutego w weekendy Spółka uruchamia pociąg przyspieszony "Ornak" łączący Katowice z Zakopanem przez Żywiec. Z Katowic wyjeżdża o godzinie 6:35, a z Zakopanego o 16:27.

Połączenia w Dolinie Popradu

Równie bogata jest oferta kolejowa na linii z Nowego Sącza do Piwnicznej i Muszyny jak na linii Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Pomiędzy Nowym Sączem a Piwniczną rozkład przewiduje 17 par pociągów, a pomiędzy Piwniczną a Muszyną 7 par.

Z Krakowa do Krynicy kursują obecnie 3 pary codziennych pociągów, z których większość na odcinku do Nowego Sącza kursuje jako przyspieszone. Z Krakowa wyruszają o godzinie: 5:45, 7:50 i 16:57 a z Krynicy o 4:54, 13:52 i 17:26.

Zimowe kursy z Muszyny do Popradu

W tegorocznym sezonie zimowym koleje słowackie ZSSK we współpracy z Kolejami Małopolskimi postanowiły uruchomić transgraniczne pociągi z Muszyny do słowackiego miasta Poprad. Kursy odbywają się w każdy weekend do 23 lutego. W stacji Muszyna są one skomunikowane z pociągami "Jaworzyna" relacji Kraków – Krynica – Kraków, co umożliwia realizację jednodniowych wyjazdów z Krakowa do Popradu i z powrotem. Z Popradu pociągi do Muszyny wyruszają o godzinie 7:30 i 15:27, a z Muszyny o 9:53 i 17:56.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
ZSSK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.