TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zimą polecimy z Katowic do Pafos i Dortmundu
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.04.2019 16:00:50
Zimą polecimy z Katowic polecimy do Pafos i Dortmundu

3 listopada linia lotnicza Ryanair zainauguruje połączenie z KTW do cypryjskiego Pafos. Wcześniej - 29 października ruszy trasa do Dortmundu.

3 listopada linia lotnicza Ryanair zainauguruje połączenie z KTW do cypryjskiego Pafos. Wcześniej - 29 października ruszy trasa do Dortmundu.

Połączenie do Pafos obsługiwane będzie raz w tygodniu - w niedzielę. Trasa do Dortmunduz kolei obsługiwana będzie dziesięć razy w tygodniu w: poniedziałek (x2), wtorek, środa, (x2), czwartek, piątek (x2), sobotę i niedzielę.

To katowickie nowości na sezon zimowym 2019/2020 - wraz z inauguracją bazy Ryanaira w Pyrzowicach i otworzeniem na przełomie października i listopada aż 12 nowych kierunków. Katowickie lotnisko spodziewa się wówczas wyraźnego wzrostu liczby odprawianych pasażerów.

Letni rozkład

Przypomnijmy, że 30 marca wystartowała letnia siatka połączeń regularnych z Katowic obejmuje 51 tras do 49 lotnisk w 21 państwach. Są wśród nich cztery nowości, wszystkie oferowane przez linię Wizz Air. Sezonowa trasa na Fuerteventurę wystartuje 25 kwietnia i obsługiwana będzie w każdy czwartek do 24 października br. Loty do Santander rozpoczną się 15 czerwca i wykonywane będą w każdy wtorek oraz sobotę do 14 września br.

Na 17 czerwca Wizz Air zaplanował pierwszy lot z Pyrzowic do Valencii/Castellón. Sezonowy kierunek obsługiwany będzie w każdy poniedziałek i piątek do 13 września br. Inauguracja całorocznego połączenia do Alesund odbędzie się 16 września. Loty będą odbywały się w każdy poniedziałek i piątek.

W letnim rozkładzie lotów z Katowic dostępnych jest w sumie osiem kierunków do Wielkiej Brytanii, siedem do Włoch i sześć do Hiszpanii. Po cztery połączenia są oferowane do Niemiec i Norwegii, trzy na Ukrainę, a po dwie trasy do Grecji, Holandii, Portugalii i Szwecji.

Dobre wyniki

Katowickie lotnisko należy do największych lotnisk regionalnych w Polsce; w ub. roku skorzystało z niego 4,84 mln podróżnych. Port ten jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w cargo. Siatka połączeń regularnych, czarterowych i cargo w szczycie sezonu obejmie ponad 130 tras. W całym 2019 r. lotnisko spodziewa się ponad 5 mln pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Ryanair
Lotnisko Katowice
Niemcy
Cypr
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.