TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielonogórskie lotnisko w w listopadzie: 2 995 pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.12.2019 16:30:01
Zielonogórskie lotnisko w w listopadzie: 2 995 pasażerów

Listopad dobrym miesiącem dla lotniska w Babimoście.

Lotnisko Zielona Góra – Babimost kolejny miesiąc zamyka z dobrymi wynikami. W listopadzie br. z jego usług skorzystało 2 995 pasażerów - o 1 661 osób niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – poinformowało w środę Biuro Prasowe Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL).

Jak przekazano w komunikacie, w ubiegłym miesiącu na lotnisku wykonano 118, a w listopadzie zeszłego roku było ich 110.

"Niewątpliwie, na tak dobre wyniki lotniska miała wpływ wyraźna zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT" - napisano.

Biuro prasowe PPL przypomniało, że od czerwca 2019 r. linie lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie. Rejs między Zieloną Górą a stolicą trwa godzinę.

Od początku roku na lotnisku Zielona Góra-Babimost zrealizowano 1 627 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało 30 709 pasażerów.

Tym jedynym lotniskiem pasażerskim w woj. lubuskim zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) będące wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W jego zasobach znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Zielona Góra
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.