TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielonogórskie centrum przesiadkowe rusza w poniedziałek
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.06.2019 18:00:56
Zielonogórskie centrum przesiadkowe rusza w poniedziałek

Najnowsza inwestycja w Zielonej Górze powinna znacząco podnieść atrakcyjność miejskiej komunikacji.

To można powiedzieć zielonogórska inwestycja roku. Mieszkańcy lubuskiego miasta czekali na ten moment od dłuższego czasu. Najnowsza inwestycja powinna znacząco podnieść atrakcyjność miejskiej komunikacji. W poniedziałek - 17 czerwca - zostanie zamknięta przebudowa ul. Bema i oficjalnie ruszy przesiadkowe centrum.

-"Dzięki centrum pasażerowie suchą stopą będą mogli przejść z pociągu do autobusu MZK – podkreśla Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry.

Zgrzytem w tej inwestycji jest fakt, że w centrum przesiadkowym nie wsiądziemy do autobusów PKS. Dworzec PKS w dalszym ciągu będzie się znajdował na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Ułańskiej.

Centrum w szczegółach

Zielonogórskie centrum przesiadkowe z zewnątrz sprawia wrażenie ogromnego. Takie wrażenie potęguje duży szklany dach, pod którym znajdą się stanowiska postojowe dla autobusów elektrycznych, punkty do ich szybkiego ładowania oraz plac manewrowy. Jednak w samym budynku centrum, nie będzie zbyt wiele miejsca. Będą tam przede wszystkim punkt obsługi pasażerów MZK oraz zaplecze socjalne dla kierowców i pracowników zakładu. Nie znajdziemy tam sklepów, a jedynie automaty z przekąskami i napojami. Tuż obok, pod wiaduktem, będzie parking dla rowerów.

Poczekalnie w Centrum Przesiadkowym mają być czynne w godzinach 5:00-23:00. W tym samym czasie mają być czynne toalety.

1000 kursów

Po uruchomieniu centrum zmianie ulegnie częściowo rozkład jazdy autobusów.

-"Wszystkie autobusy, które obecnie zatrzymują się na przystanku zastępczym przy ul. Boh. Westerplatte, zostaną skierowane do obsługi nowego Centrum Przesiadkowego, czyli jest to 26 linii – 21 dziennych i 5 nocnych. Można powiedzieć, że w ciągu doby będzie z tego miejsca realizowanych 1000 kursów w różnych kierunkach - podkreśla Jacek Newelski, kierownik sekcji rozkładów jazdy MZK Zielona Góra.

Na koniec dodajmy, że budowa centrum przesiadkowego jest częścią wielomilionowego projektu unijnego związanego z komunikacją miejską w Zielonej Górze. Projekt objął też m.in. zakup nowych autobusów i przebudowę zajezdni MZK przy ul. Chemicznej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł
integracja
Zielona Góra
MZK Zielona Góra
  • Slavomir Emil – 16.06.2019

    O zmianie rozkładów nic nie wiadomo... Autobusy częściej jeździć nie będą...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.