TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielona Góra kończy sezon roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.11.2019 18:08:23
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

30 listopada zakończy się sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Od marca z wypożyczalni skorzystano blisko 343,9 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 30 tys. osób. Rowery wrócą na ulice miasta wiosną 2020 roku.

30 listopada zakończy się sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Od marca z wypożyczalni skorzystano blisko 343,9 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 30 tys. osób. Rowery wrócą na ulice miasta wiosną 2020 roku.

Na zimową przerwę

Po 30 listopada rowery, Zielona-Góra ma ich 400 w 40 stacjach, trafią do magazynu, gdzie przejdą przegląd i konieczną konserwację. W tym zielonogórski system powiększył się o trzy nowe stacje. W jego skład wchodzą rowery standardowe, tandemy i rowery familijne.

- Drugi sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego przynosi bardzo dobre wyniki. Po tegorocznej rozbudowie systemu stale przybywa użytkowników i rośnie liczba wypożyczeń. W 2019 roku liczba wypożyczeń sięgnęła 343,9 tys. a liczba użytkowników wzrosła o dodatkowych 10 394. W sumie, licząc od momentu otwarcia ZRM w sierpniu 2018 roku, w systemie zarejestrowało się już ponad 30 800 osób, które w sumie dokonały 543 000 wypożyczeń - mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska.

Statystyki ZRM

Wg statystyk udostępnionych przez operatora systemu, firmę Nextbike Polska, rowery Zielonogórskiego Roweru Miejskiego w tym sezonie były wykorzystywane 343,9 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się 10,3 tys. nowych użytkowników, z czego 57 procent stanowią mężczyźni. Najliczniejszą grupą są osoby w wieku 30-39 lat – 30 procent wszystkich użytkowników.

Miesiącem największej aktywności rowerzystów był czerwiec – użytkownicy skorzystali z jednośladów prawie 57 tys. razy. W kwietniu także odnotowano bardzo wiele wypożyczeni – po rowery sięgano ok. 51,3 tys. razy. Wtedy ustanowiony został również tegoroczny dzienny rekord – w poniedziałek, 8 kwietnia dokonano 2 368 wynajmów. Łatwo obliczyć, że tego dnia z każdego bicykla skorzystano średnio 6 razy – informuje Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje w sezonie 2019

Wojska Polskiego/Reja (19 339 wypożyczeń)1 Maja (Zielona Strzała) (17 470)Wojska Polskiego/Wyszyńskiego (15 403)

Najpopularniejsze trasy

Wojska Polskiego/Wyszyńskiego do Wojska Polskiego/Reja (2 483 przejazdów)Wojska Polskiego/Reja do Wojska Polskiego/Wyszyńskiego (2 381)Maja (Zielona Strzała) do Krośnieńska (Zielona Strzała (1 979)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona-Góra
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.