TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielona Gamma już jeździ po Poznaniu
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.11.2018 09:36:55 1 komentarz
Zielona Gamma już jeździ po Poznaniu

Rozpoczął się kolejny etap testów poznańskiego Moderusa Gamma. Tramwaj wyjechał na miasto.

Rozpoczął się kolejny etap testów poznańskiego Moderusa Gamma. Tramwaj wyjechał na miasto.

Po przybyciu do Poznania wagon był przygotowywany do tych jazd na terenie zajezdni Franowo. Teraz już ją opuszcza, ale nie zabiera jeszcze pasażerów. Zanim to nastąpi producent musi przeprowadzić jazdy testowe "na pusto". Jak wiadomo nie jest to pierwsza Gamma, która jeździ po ulicach Poznania. Wcześniej pojawiła się na nich prototypowa jednostka w niebieskim kolorze. Żeby zabrać na swój pokład pasażerów Gamma, wyprodukowana dla MPK musi uzyskać niezbędne homologacje i przejść jazdy próbne.

Obecnie w Poznaniu są już dwa takie tramwaje. Do końca przyszłego roku do poznańskiego przedsiębiorstwa trafi 50 tramwajów wyprodukowanych przez Modertrans. Jak już informowaliśmy będzie to 30 jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych wagonów. Koszt kontraktu to 397 mln złotych brutto, z czego 50 mln złotych wyniesie dofinansowanie ze środków unijnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gamma
MPK Poznań
Modertrans
  • Tomek Gnabol – 30.11.2018

    Już niedługo 😀

  • Adrian Łukaszewicz – 30.11.2018

    https://www.instagram.com/p/BqmmNusBq8J/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=5fd0e7skx89s

  • mechanik – 01.12.2018

    A mnie się wydawało, że jest zółto-zielona. Widocznie mam coś z oczami.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.