TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZGK w Ostrowi Mazowieckiej znów bez MINI-ofert
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.06.2019 11:00:00
ZGK w Ostrowi Mazowieckiej znów bez MINI-ofert

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej znów nie znalazł dostawcy prawie nowego autobusu klasy MINI lub MIDI. Na dostawę nie było dużo czasu, więc pewnie to spowodowało taki, a nie inny finał.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej znów nie znalazł dostawcy prawie nowego autobusu klasy MINI lub MIDI. Na dostawę nie było dużo czasu, więc pewnie to spowodowało taki, a nie inny finał.

Wymagania ZGK w zasadzie dalej postały bez zmian w porównaniu z majowym przetargiem. Przewoźnika, który odpowiada za obsługę komunikacji w tym mazowieckim mieście dalej interesował mały autobus. Generalnie musiał to być pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż w 2017 r. Chodziło o konstrukcję z nadwoziem o długości 8 – 9,5 m, szerokości 2,4 – 2,55 m i nie wyższy niż 3,1 m.

Musiał umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym przynajmniej 16 na miejscach siedzących. Co najmniej cztery fotele miały być dostępne z niskiej podłogi. Wejście na pokład miało być zapewnione dzięki dwóm drzwiom w układzie 1-2.

Pojazdy miał być napędzany silnikiem diesla, który spełnia przynajmniej normę Euro 5. Jednostka o pojemności 3,5 – 4,5 l musiała być nie słabsza niż 150 KM. ZGK wymagał zblokowania silnika z mechaniczną skrzynią biegów. Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy musiały być klimatyzowane i monitorowane.

Termin dostawy pozostał bez zmian. Nowy nabytek miał pojawić się w Ostrowi Mazowieckiej najpóźniej do końca lipca. Dalej wymagano, aby był objęty gwarancją całopojazdową do osiągnięcia przebiegu w wysokości 100 000 km lub na 12 miesięcy.

Znów jednak nici z zakupów. 14 czerwca ZGK unieważniło postępowanie. Spółka jako powód wskazała brak ofert. Przy takim kształcie wymogów zapewne chodziło o pojazd "z placu". Okazało się jednak, że prawdopodobnie nikt z zainteresowanych nie miał w zasięgu możliwości pozyskania takiego. I tak należy tłumaczyć kolejny raz, w którym nie pojawiły się oferty.

Ostatnie autobusowe zakupy w Ostrowi Mazowieckiej miały miejsce dwa lata temu. Flota ZGK wzbogaciła się wtedy od dwa nowe Karsany Jest oraz używanego Fiata Ducato.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZGK Ostrów Mazowiecka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.