TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZGK w Ostrowi Mazowieckiej kupuje nowego midibusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.05.2019 12:00:37
ZGK w Ostrowi Mazowieckiej kupuje nowego midibusa

W Ostrowi Mazowieckiej działa komunikacja miejska składająca się z pięciu linii. Odpowiedzialny za jej obsługę ZGK powiększy swoją flotę o prawie nowy autobus klasy MINI lub MIDI.

W Ostrowi Mazowieckiej działa komunikacja miejska składająca się z pięciu linii. Odpowiedzialny za jej obsługę Zakład Gospodarki Komunalnej powiększy swoją flotę o prawie nowy autobus klasy MINI lub MIDI. Od wczoraj spółka prowadzi przetarg na jego dostawę.

Przewoźnika, który odpowiada za obsługę komunikacji w tym mazowieckim mieście interesuje mały autobus. Generalnie musi to być pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż w 2017 r. Będzie to konstrukcja z nadwoziem o długości 8 – 9,5 m, szerokości 2,4 – 2,55 m i nie wyższy niż 3,1 m. Musi umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym przynajmniej 16 na miejscach siedzących. Co najmniej cztery fotele muszą być dostępne z niskiej podłogi. Wejście na pokład ma być zapewnione dzięki dwóm drzwiom w układzie 1-2.

Pojazdy ma być napędzany silnikiem diesla, który spełnia przynajmniej normę Euro 5. Jednostka o pojemności 3,5 – 4,5 l ma być nie słabsza niż 150 KM. ZGK wymaga zblokowania silnika z mechaniczną skrzynią biegów. Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy mają być klimatyzowane i monitorowane.

Nowy nabytek ma pojawić się w Ostrowi Mazowieckiej najpóźniej do końca lipca. Będzie on objęty gwarancją całopojazdową do osiągnięcia przebiegu w wysokości 100 000 km lub na 12 miesięcy.

Warunki formalne są bardzo proste. Wystarczy ogólnie mieć doświadczenie w sprzedaży autobusów miejskich. Oferta musi być zabezpieczona wadium na kwotę 15 000 PLN.

Na oferty ZGK czeka do 17 maja. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena ma 60% wagi. Pozostałe łącznie 40% to warunki gwarancji oraz liczba foteli dostępnych z niskiej podłogi.

Ostatnie autobusowe zakupy w Ostrowi Mazowieckiej miały miejsce dwa lata temu. Flota ZGK wzbogaciła się wtedy od dwa nowe Karsany Jest oraz używanego Fiata Ducato.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZGK Ostrów Mazowiecka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.