TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zerwana sieć trakcyjna w Toruniu. Wiatr przewrócił drzewo
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.10.2020 10:15:57
Zerwana sieć trakcyjna w Toruniu. Wiatr przewrócił drzewo

Drzewo na trakcji – autobus kursuje za tramwaj.

W związku z zerwaniem sieci trakcyjnej dzisiaj, tj. w środę 14 października 2020 r., na odcinku od alei Solidarności do pętli Olimpijska nie kursuje tramwaj linii nr 1. Na tej trasie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Awarię spowodowało drzewo, które przewrócił wiatr.

Wichura, która szalała nad Toruniem od wtorkowego popołudnia, dała się we znaki także komunikacji miejskiej. Już w środę 14 października, tuż po północy na ul. Rydygiera, na trakcję linii tramwajowej przewróciło się drzewo. Trakcja została zerwana i z tego powodu między al. Solidarności a pętlą Olimpijska nie kursują tramwaje linii nr 1.

Ekipa trakcyjna natychmiast przystąpiła do prac naprawczych, ale usuwanie skutków awarii potrwa cały dzień, gdyż trakcja została zerwana na długim odcinku. Naprawy nie ułatwia także deszcz, ale mamy nadzieję, że jutro sytuacja wróci do normy i "jedynka" będzie kursowała na całej trasie – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Sylwia Derengowska. Na odcinku od al. Solidarności do pętli Olimpijska wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Przepraszamy za utrudnienia – dodaje. (MZK)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Toruń
awaria
sieć trakcyjna