TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zderzenie tramwaju z ciężarówką w Gdańsku
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 20.04.2017 08:30:47 6 komentarzy
Zderzenie tramwaju z ciężarówką w Gdańsku (źródło: Twitter/trojmiasto.pl)

Trzy osoby zostały ranne w środę w Gdańsku po zderzeniu ciężarówki z tramwajem. Obrażenia odnieśli kierowca auta ciężarowego oraz motornicza i pasażerka tramwaju. Ruch tramwajów pomiędzy Brzeźnem a centrum miasta jest wstrzymany.

Jak poinformowała PAP Magdalena Michalewska z gdańskiej policji, kierowca ciężarówki doznał urazu głowy, a dwie pozostałe osoby mają urazy rąk.

Do wypadku doszło na torowisku na ul. Hallera, na wysokości ul. Grudziądzkiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do wypadku mógł się przyczynić kierujący samochodem ciężarowym 58-latek, który - wykonując manewr zawracania - nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi linii nr 3 jadącemu z Brzeźna w kierunku centrum miasta i zderzył się z nim.

Kpt. Wojciech Maziec z pomorskiej straży pożarnej poinformował, że na miejscu pracowało siedem zastępów strażaków, nadal pozostaje tam pięć zastępów. Trwa usuwanie pojazdów z miejsca wypadku.

Jak poinformowała PAP Magdalena Michalewska z gdańskiej policji, ruch tramwajów na liniach łączących dzielnice Brzeźno i Nowy Port z centrum miasta, przywrócono, gdy udało się ściągnąć z drogi i szyn oba pojazdy.Sprawdź też:
Gdańsk
wypadek
 • PLati – 20.04.2017

  Że akurat trafilo na jedna z ostatnich 105Na w Gdansku :/ Już wiadomo ponoć ze wagon na pewno idzie na przyspieszona kasację :/

 • Kuba – 21.04.2017

  Widziałeś zniszczenia tego wagonu? Ja wiem że się da, tylko jest ekonomicznie nieopłacalne.

 • jatal – 21.04.2017

  @ Kuba
  PLati napisał "ponoć" a Ty potwierdziłeś że pójdzie do kasacji (bo na tym przecież ona polega że ekonomicznie nie ma sensu czegoś reanimować).
  Znając budowę 105N wiadomo że są mało wytrzymałe na takie zderzenia.

 • Kuba – 22.04.2017

  @jatal: Ja tam lubię jasne sytuacje, dlatego nie używam słów typu "ponoć".

  Ale pocieszę, w latach 90 był jeden przypadek w Gdańsku, gdzie odbudowano mocno zniszczony wagon - 1407. Charakteryzował się inną kabiną motorniczego niż reszta wagonów, z wyglądu podobna do małej oryginalnej, a jednak była to duża kabina :)

 • Kuba – 22.04.2017

  @jatal: Ja tam lubię jasne sytuacje, dlatego nie używam słów typu "ponoć".

  Ale pocieszę, w latach 90 był jeden przypadek w Gdańsku, gdzie odbudowano mocno zniszczony wagon - 1407. Charakteryzował się inną kabiną motorniczego niż reszta wagonów, z wyglądu podobna do małej oryginalnej, a jednak była to duża kabina :)

 • Kuba – 25.04.2017

  Sprostowanie: Ze względu na braki taborowe GAiT (dawniej ZKM Gdańsk) będzie przywracał obydwa do ruchu! Generalnie chwała im za to, ale z drugiej strony widać do czego doszło. Szybko zezłomowano zestaw sprawnych wagonów m. in. wagon 1274 z napędem tyrystorowym który po prostu stał i stał, a teraz na zajezdni od roku albo dłużej wagon 1299 z takim samym napędem gnije bo nie ma pary...

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.