TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zderzenie tramwajów na rondzie Kercelak
- Opublikowano: 02.01.2019 17:33:46 3 komentarze
Zderzenie tramwajów na rondzie Kercelak były utrudnienia w ruchu

W Warszawie, na rondzie Kercelak (skrzyżowanie ul. Okopowej z al. Solidarności) w środę po godz. 16 doszło do zderzenia dwóch tramwajów: linii 20 i 10.

W Warszawie, na rondzie Kercelak (skrzyżowanie ul. Okopowej z al. Solidarności) w środę po godz. 16 doszło do zderzenia dwóch tramwajów: linii 20 i 10.

Ruch tramwajów był tam wstrzymany przez ponad godzinę. Okopowa była nieprzejezdna, a na Solidarności były utrudnienia w ruchu samochodów, w tym autobusów.

13 osób jest poszkodowanych z ogólnymi potłuczeniami. Zostały one przewiezione do szpitala - poinformowała PAP asp. sztab. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia doszło po godz. 16. Okopowa jest nieprzejezdna, a na Solidarności są utrudnienia w ruchu samochodów. Na miejscu zdarzenia są policja, straż pożarna, pogotowie i służby techniczne Tramwajów Warszawskich. Policjanci na miejscu kierują ruchem, możliwe są objazdy bocznymi ulicami od ul. Okopowej - poinformowała Wersocka.

Dodała, że motorniczowie obu tramwajów byli trzeźwi.

Jak powiedział rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz, ruch tramwajów został już przywrócony po odholowaniu pojazdów. Do zderzenia doszło podczas przejeżdżania przez zwrotnice, co oznacza, że tramwaje poruszały się z niewielką prędkością, powinny jechać 20 km/h - powiedział Dutkiewicz.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • esbek – 02.01.2019

    Nie wiem skąd jest autor artykułu, ale to nie jest rondo tylko zwykłe (chociaż duże) skrzyżowanie.

  • InfoTram – 02.01.2019

    Tak się składa, że autor mieszka 100 m od tego skrzyżowania i ono nosi nazwę rondo Kercelak. Nawet na jednym ze zdjęć jest tabliczka z nazwą.

  • esbek – 03.01.2019

    W takim razie zwracam honor, bo kiedyś mieszkałem 200 m od skrzyżowania i do głowy mi nie przyszło, że ktoś (z władz miasta) może zastosować tak idiotyczną nazwę zamiast Plac Kercelak.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.