TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zbyt droga strona WTP? ZTM Warszawa dementuje
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.12.2019 17:00:24
ZTM Warszawa o artykule o zbyt drogiej stronie

W jednej z warszawskich gazet ukazał się artykuł pod tytułem "Ponad milion za rozkład jazdy w internecie" na temat nowych stron internetowych WTP i ZTM Warszawa. Zdaniem Zarządu zawiera on nieprawdziwe informacje.

W jednej z warszawskich gazet ukazał się artykuł pod tytułem "Ponad milion za rozkład jazdy w internecie" na temat nowych stron internetowych WTP i ZTM Warszawa. Zdaniem Zarządu zawiera on nieprawdziwe informacje.

Artykuł Super Expressu "Ponad milion za rozkład jazdy w internecie" na temat nowych stron internetowych Warszawskiego Transportu Publicznego i Zarządu Transportu Miejskiego - zdaniem warszawskiego Zarządu zawiera nieprawdziwe informacje oraz wiele nieścisłości.

Jak podaje na początku komunikatu ZTM - już sam tytuł jest nieprawdziwą informacją. Przedmiotem zamówienia była budowa, wdrożenie i świadczenie usługi utrzymania i rozwoju dwóch portali internetowych (WTP i ZTM) z systemami CMS wraz z zapewnieniem infrastruktury informatycznej niezbędnej do utrzymania środowiska testowego i produkcyjnego do 31 grudnia 2022 r. a nie prezentacja rozkładów jazdy w internecie.

-"Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, jedna z nich złożyła ofertę po terminie, dlatego analizowane były dwie oferty – MobileMS i Inovatica. Wymagania jakie stawialiśmy przed oferentami to m.in. fachowa kadra, z doświadczeniem w pracy przy podobnych projektach, przygotowania wcześniej co najmniej dwóch podobnych projektów" - informuje ZTM Warszawa.

Wycofana czy wykluczona?

Zdaniem zarządu nieprawdziwą jest też informacja, że "Inovatica wycofała swoją ofertę". Firma Inovatica została wykluczona z przetargu bo przedstawiła nieprawdziwe informacje dotyczące wykonanych usług. W celu potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego należytego wykonania, w okresie ostatnich 3 lat, co najmniej dwóch projektów dotyczących wdrożenia portalu wraz zsystemem CMS, zintegrowanego z co najmniej dwoma innymi systemami informatycznymi, o wartości nie mniejszej niż 300000 PLN brutto każda, w "Wykazie usług" wskazała zamówienie pn. "Wykonanie, wdrożenie i utrzymanie portalu internetowego oraz aplikacji mobilnych dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (ncbr.giv.pl)". Zamawiający zwrócił się do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) o potwierdzenie tej informacji. Z odpowiedzi udzielonej przez NCBR wynika, że wdrożony Portal NCBR został zintegrowany wyłącznie z usługami katalogowymi Active Directory, czyli tylko z jednym innym systemem informatycznym. Tak więc firma nie spełniła warunku udziału.

Na koniec pozostaje informacja "nie ma możliwości powiększania mapy z trasami autobusów i tramwajów". Warszawska mapa z trasami autobusów i tramwajów ma możliwość powiększania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.