TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zatrzymano trzeciego mężczyznę podejrzewanego o ostrzelanie tramwajów
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 30.01.2019 18:45:13
Zatrzymano trzeciego mężczyznę podejrzewanego o ostrzelanie tramwajów (foto: MPK)

Policja zatrzymała trzeciego mężczyznę podejrzewanego o poniedziałkowe ostrzelanie tramwajów przy ul. Mogilskiej w Krakowie.

Policja zatrzymała trzeciego mężczyznę podejrzewanego o poniedziałkowe ostrzelanie tramwajów przy ul. Mogilskiej w Krakowie.

Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Krakowa, notowany wcześniej m.in. w sprawach przeciwko zdrowiu i życiu. Wcześniej, godzinę po poniedziałkowym zdarzeniu, policja zatrzymała dwóch 18-latków, również mieszkańców Krakowa. "Już ustaliliśmy role wszystkich trzech mężczyzn" – powiedział w środę PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń i dodał, że w środę cała trójka będzie przesłuchiwana.

21-latek strzelał do jednego z tramwajów. Do innego tramwaju strzelał z kolei 18-latek, notowany wcześniej m.in. za przestępstwa narkotykowe. Policja ustaliła też, że 18-latek strzelał nie tylko do tramwaju, ale i strzelił w witrynę punktu informacji MPK przy ul. Mogilskiej. Drugi 18-latek prawdopodobnie nie strzelał do tramwajów, przesłuchiwany będzie w charakterze świadka.

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do trzech lat więzienia, a za uszkodzenie mienia – do pięciu lat. W przypadku podejrzanych prokurator zadecyduje o dalszych środkach zapobiegawczych.

Do ostrzału tramwajów linii 73 i 52 na rondzie Mogilskim doszło w poniedziałek po godz. 21. Z powodu rozbicia szyby w tramwaju linii 73 poszkodowany został 78-letni pasażer. Odłamek szkła ranił go w okolice oczu, na miejscu ranę opatrzyła załoga karetki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Policja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.