TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zatrzymani ws. ostrzelania tramwajów byli nietrzeźwi
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.01.2019 13:57:16 1 komentarz
Zatrzymani ws. ostrzelania tramwajów byli nietrzeźwi (foto: MPK)

Zatrzymani dwaj 18-latkowie podejrzewani o ostrzelanie tramwajów byli nietrzeźwi. W sprawie policja wciąż przesłuchuje świadków, przegląda też monitoringi - poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zatrzymani dwaj 18-latkowie podejrzewani o ostrzelanie tramwajów byli nietrzeźwi. W sprawie policja wciąż przesłuchuje świadków, przegląda też monitoringi - poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Podejrzewani są w areszcie. Usłyszą najprawdopodobniej zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi do trzech lat więzienia, a za uszkodzenie mienia - do pięciu lat.

Policja ustaliła, że jeden z zatrzymanych to niekarany wcześniej mieszkaniec Krakowa. Drugi nie ma stałego miejsca zameldowania, był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu i za sprawy narkotykowe. Zatrzymani mieli przy sobie broń pneumatyczną (wiatrówkę napędzaną nabojami z dwutlenkiem węgla), z której wcześniej strzelali.

Mężczyzn zatrzymano na ul. Zaleskiego, około godziny po strzelaninie. Obaj byli nietrzeźwi.

Do ostrzału tramwajów linii 73 i 52 na rondzie Mogilskim doszło w poniedziałek po godz. 21.00. Z powodu rozbicia szyby w tramwaju linii 73 poszkodowany został 78-letni pasażer. Odłamek szkła ranił go w okolicy oczu, na miejscu ranę opatrzyła załoga karetki, nie stało mu się nic poważnego.

Rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk powiedział PAP, że straty MPK są szacowane. W każdym tramwaju została uszkodzona jedna szyba drzwiowa. Pojazdy są chwilowo wycofane z użycia, trwa ich naprawa. Gancarczyk, który od ponad 11 lat pracuje w MPK, mówi, że bardzo rzadko dochodzi do ostrzału pojazdów komunikacji miejskiej i nie przypomina sobie, aby w wyniku takich zdarzeń ktoś został ranny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Kraków
Policja
  • esbek – 29.01.2019

    Dać Polakom swobodny dostęp do broni palnej to trup będzie się słał gęsto.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.