TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zarzuty ws. wypadku autokaru na zakopiance
PAP - Opublikowano: 05.06.2019 13:00:51
Małopolskie: Zarzuty ws. wypadku autokaru na zakopiance; fot. Policja

87-letni kierowca pojazdu osobowego usłyszał zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym skutkującej ciężkimi obrażeniami ciała.

Zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym skutkującej ciężkimi obrażeniami ciała usłyszał 87-letni kierowca, który 8 czerwca ubiegłego roku doprowadził w Tenczynie na zakopiance do czołowego zderzenia autobusu przewożącego 42 dzieci z tirem.

-"Zarzuty zostały przedstawione Stanisławowi B., który kierując osobowym mercedesem utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do wypadku. Mężczyzna w trakcie przesłuchania twierdził, że nie pamięta przebiegu wypadku. Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku z ciężkimi obrażeniami ciała grozi do 8 lat więzienia" - poinformowała PAP szefowa prokuratury rejonowej w Myślenicach Beata Florkow.

Prokurator wyjaśniła, że akt oskarżenia nie został jeszcze skierowany do sądu, ponieważ postępowanie nadal trwa. -"Biegli stwierdzą czy podejrzany w ogóle będzie mógł brać udział w czynnościach procesowych. Po uzyskaniu tych opinii będzie podjęta stosowna decyzja" – powiedziała prok. Florkow.

Czerwcowy wypadek

Rok temu z Zakopanego wracały dzieci z warszawskiej podstawówki nr 261 im. Kostki Potockiego z Wilanowa. Jadąc krajową siódemką czyli popularną zakopianką, w miejscowości Tenczyn doszło do tragicznego wypadku. 87-latek, który doprowadził do zderzenia, wyszedł cało z wypadku. Tir natomiast czołowo zderzył się z autobusem wiozącym 42 dzieci i troje opiekunów. Pojazdy stanęły w poprzek drogi zatrzymując się na skarpie. Zaraz po zdarzeniu 87-latek stracił prawo jazdy.

Do kilku szpitali przewieziono wówczas 34 osoby. Cztery osoby, w tym jedno dziecko, zostały ciężko ranne. W akcji ratowniczej na zakopiance uczestniczyły cztery śmigłowce LPR i jeden śmigłowiec wojskowy oraz liczne karetki. W akcji brało też udział wiele jednostek straży pożarnej.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
sąd
. Małopolskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.