TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zarzuty dla motorniczego, który śmiertelnie potrącił mężczyznę na Żoliborzu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.02.2020 18:15:01
Zarzuty dla motorniczego, który śmiertelnie potrącił mężczyznę na Żoliborzu

Motorniczy tramwaju linii 33, który w piątek potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych na Żoliborzu, usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Motorniczy tramwaju linii 33, który w piątek potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych na Żoliborzu, usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

W piątek ok. godz. 6.45 na warszawskim Żoliborzu tramwaj linii 33 potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Broniewskiego. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala z urazem głowy, jednak wkrótce zmarł.

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, motorniczy usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

"Zgromadzone na tym etapie materiały dowodowe dały podstawy do postawienia zarzutów" - powiedział PAP prokurator Łapczyński. "Ustalono, że to kierujący tramwajem naruszył reguły ostrożności w ruchu drogowym" - dodał.

"Podejrzany został przesłuchany przez prokuratora, złożył bardzo obszerne wyjaśnienia i nie przyznał się do winy" - powiedział Łapczyński. Poinformował także, że wobec motorniczego zastosowano tymczasowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.

W chwili wypadku motorniczy w był trzeźwy. "Była robiona opinia toksykologiczna, we krwi nie ujawniono żadnych zakazanych substancji odurzających" - zaznaczył Łapczyński.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Warszawa
motorniczy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.