TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zarzuty dla mężczyzny, który groził motorniczemu
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.09.2020 17:45:00
Zarzuty dla mężczyzny, który groził motorniczemu

Mężczyzna, który groził motorniczemu w Krakowie z zarzutami.

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia mienia usłyszał 29-latek, który w sobotę rano w jednym z krakowskich tramwajów groził motorniczemu. Mężczyzna był pijany. Wyraził skruchę i chęć naprawnienia szkód - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Mężczyzna wsiadł w sobotę ok. 6.30 do tramwaju linii nr 20. Zerwał taśmę, która w trakcie pandemii oddziela przednią część pojazdu, zaczął szarpać za drzwi do kabiny motorniczego, wyłamał je i straszył prowadzącego tramwaj, że użyje noża.

Motorniczy powiadomił o całym zajściu centralę MPK i z pomocą jednego z pasażerów odepchnął agresora. 29-latek wysiadł z tramwaju. Został zatrzymany przez policjantów niemal natychmiast.

"Badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia" – powiedział PAP Gleń.

Straty w tramwaju zostały wstępnie wycenione na co najmniej 550 zł. Podejrzanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, przy czym za występek o charakterze chuligańskim kara może być zwiększona. Jak podała policja, podczas przesłuchania podejrzany wyraził skruchę i zadeklarował chęć naprawnienia szkód. Krakowskie MPK w mediach społecznościowych podziękowało pasażerowi, który w trudnej sytuacji zareagował i pomógł motorniczemu.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
motorniczy