TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zarzut dla motorniczej po w wypadku, w którym zginął 8-letni chłopiec
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 29.07.2019 13:09:53 1 komentarz
zdjęcie ilustracyjne (mat. pras.)

Zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym usłyszała motornicza, która kierując tramwajem potrąciła 8-letniego chłopca na ul. Hetmańskiej w Poznaniu .

Zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym usłyszała motornicza, która kierując tramwajem potrąciła 8-letniego chłopca na ul. Hetmańskiej w Poznaniu – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

Do wypadku, w którym zginał 8-letni chłopiec, doszło na początku czerwca w Poznaniu. W godzinach wieczornych tramwaj linii numer 1, jadący ulicą Hetmańską w kierunku Franowa, na skrzyżowaniu z ulicą Dmowskiego potrącił ośmioletniego chłopca. Mimo ponad 40-minutowej reanimacji dziecka nie udało się uratować.

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, motorniczej, która kierował tramwajem został już przedstawiony zarzut.

"Kierująca tramwajem usłyszała zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta w trakcie przesłuchania przyznała się jedynie do potrącenia tego chłopca, a co do swojej winy się nie wypowiadała. Kobieta złożyła wnioski dowodowe o przesłuchanie świadków; wnioski te zostały uwzględnione przez prokuratora. Po wykonaniu tych czynności zostanie rozważona kwestia powołania biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, aby wszechstronnie wyjaśnić całą sprawę" – powiedział Smętkowski.

Dodał, że prokuratura w stosunku do kobiety nie wnioskowała o tymczasowe aresztowanie. Jak tłumaczył Smętkowski, "nie było podstaw do stosowania takich środków; w momencie zdarzenia pani była trzeźwa, nie było obawy matactwa, ucieczki, czy ukrywania się".

Według dotychczasowych ustaleń śledczych, w momencie wypadku zarówno chłopiec, jak i tramwaj poruszali się przy zapalonym czerwonym świetle. "Ta okoliczność oczywiście nie zwalnia z odpowiedzialności, natomiast sąd może wziąć pod uwagę tę okoliczność przy wymiarze kary" – podkreślił prokurator.

Kobiecie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
wypadek
  • Kamil Nowakowski – 29.07.2019

    Dzieciak nie uwaznie wyskoczył, a motornicza dostaje po tyłku - co za kraj xd

  • Lech Malinowski – 29.07.2019

    Tramwaj przejeżdżał na czerwonym świetle. Dziecko też przechodziło na czerwonym, ale siłą rzeczy od motorniczego wymaga się więcej niż od 8-latka

  • Grzegorz Klimczak – 29.07.2019

  • pyrlander – 31.07.2019

    @Lech Malinowski - w tym miejscu sygnalizacja przełączana była przez zbliżający się tramwaj - na kilka sekund. Jakby się motornicza nie zachowała, pojawienie się poziomej kreski (bo na sygnalizatorach tramwajowych nie ma kolorów) gdy była kilka metrów przed przejściem, nie dawało jej możliwości zatrzymania 35-tonowej Bety. Z drugiej strony dziecko wybiegło (bo nie wyszło, lecz wybiegło) zza tramwaju jadącego w przeciwnym kierunku. Tak więc obiektywnie tzw. czerwone dla tramwaju niekoniecznie musi oznaczać winę prowadzącej tramwaj. Myślę że dobry i inteligentny obrońca nie pozostawi suchej nitki na autorach i programistach tej sygnalizacji.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.