TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zamiast na Ukrainę do Liberca
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.01.2019 13:08:26
Nowe wagony w Libercu (foto: DPMLJ)

Liberec kupił tramwaje Tatra T3 z Ołomuńca, które pierwotnie miały trafić na Ukrainę.

Liberec kupił tramwaje Tatra T3 z Ołomuńca, które pierwotnie miały trafić na Ukrainę.

"Nowe" wagony już wyjechały na linię w Libercu. Kursują w oryginalnym ołomuńskim malowaniu. To tramwaje z 1987 roku, które zostały dostarczone z fabryki bezpośrednio do Ołomuńca. W 2004 roku przeszły tam gruntowną modernizację.

Pojazdy zostały pierwotnie przeznaczone dla klienta na Ukrainie, ale ostatecznie do transakcji nie doszło. Za każdy wagon DPMLJ zapłacił 65 tysięcy koron. Pojazdy są kompletne i w dobrym stanie technicznym. Będą kursować na liniach 5 i 11 zastępując tam wagony, które Liberec skierował do modernizacji. A ta zakłada m.in. wprowadzenie części niskopodłogowej.

Zakupione pojazdy mają posłużyć nowemu właścicielowi przez około 5 lat, do czasu zakończenia modernizacji posiadanego taboru. Czy potem trafią na Ukrainę? Nie jest to wykluczone.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Liberec
Ołomuniec
Czechy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.