TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zakończył się strajk w Tramwajach Elbląskich
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.03.2020 08:45:50
Zakończył się strajk w Tramwajach Elbląskich

W poniedziałek zakończył się strajk załogi w spółce Tramwaje Elbląskie. Zarząd Spółki podpisał porozumienie płacowe ze związkami zawodowymi.

W poniedziałek zakończył się strajk załogi w spółce Tramwaje Elbląskie. Zarząd Spółki podpisał porozumienie płacowe ze związkami zawodowymi.

Od wtorku komunikacja tramwajowa zostaje wznowiona, zgodnie z rozkładem jazdy - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka urzędu miasta Joanna Urbaniak.

"Podpisaliśmy porozumienie w obecności przewodniczącego Rady Nadzorczej. Osiągnęliśmy kompromis satysfakcjonujący obie strony. Najważniejsze, że zakończyliśmy strajk. To nie jest tak, że to jest nasze zwycięstwo. To jest kompromis osiągnięty dużymi siłami i szkoda, że tak długo to trwało" - powiedział PAP przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej RP Roman Kluczyk.

Strajkujący od 17 lutego pracownicy Tramwajów Elbląskich żądali podwyżki 500 zł i wycofania się z porozumienia dotyczącego zwiększonej liczby nadgodzin.

Kluczyk pytany, jaką podwyżkę otrzymają w myśl porozumienia pracownicy spółki, odpowiedział, że razem z zarządem "spotkaliśmy się w połowie drogi". Nie chciał podać konkretnej kwoty.

Dodał, że podwyżka będzie wypłacona w dwóch ratach: pierwsza od 1 stycznia tego roku oraz druga rata od 1 lipca.

Jak dodał, za czas strajku trwającego 14 dni załoga otrzyma mniejszą wypłatę za styczeń. Wyjaśnił, że wynagrodzenie może być obniżone o 1 tys. zł.

Kluczyk wskazał, że średnie wynagrodzenie za 2019 rok wynosiło 3 tys. 450 zł brutto. Na wyższą wypłatę można liczyć pracując w nadgodzinach.

Strajk z powodów płacowych załoga Tramwajów Elbląskich rozpoczęła 17 stycznia. Tramwaje nie wyjechały na trasy a miasto uruchomiło komunikację zastępczą o trasach możliwie jak najbardziej zbliżonych do tras linii tramwajowych. Tam, gdzie było to możliwe, zostały ustawione tymczasowe przystanki.

Prezydent miasta Witold Wróblewski po ogłoszeniu strajku w Tramwajach Elbląskich informował, że w budżecie miasta nie ma dodatkowych pieniędzy na podwyżki płac. Przyznał, że można ich szukać przeprowadzając reorganizację w spółce.

Tramwaje w Elblągu kursują na pięciu liniach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Elbląskie
strajk
Elbląg