TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zajezdnia w Elblągu po nowemu. Hala i myjnia
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 30.01.2019 15:08:21
Zajezdnia w Elblągu po nowemu. Hala i myjnia

W Elblągu zostanie zbudowana hala tramwajowa i myjnia taboru; miasto podpisało umowy na wykonanie tych inwestycji - podał elbląski ratusz.

W Elblągu zostanie zbudowana hala tramwajowa i myjnia taboru; miasto podpisało umowy na wykonanie tych inwestycji - podał elbląski ratusz.

Łukasz Mierzejewski z biura prasowego urzędu miejskiego w Elblągu poinformował PAP, że w środę podpisano dwie umowy, które poprawią infrastrukturę wokół zajezdni tramwajowej. "Realizacja pierwszej z umów, na modernizację torowiska wokół zajezdni, umożliwi sprawny ruch tramwajów wjeżdżających i wyjeżdżających ze swojej bazy. Druga umowa na budowę nowej hali usprawni obsługę, konserwację i garażowanie taboru" - wyjaśnił.

Elbląski ratusz podał, że dzięki nowej hali tramwaje będą garażowane, co ma znaczenie, ponieważ ich układ elektryczny należy chronić przed warunkami atmosferycznymi.

Budowa nowej hali będzie kosztowała blisko 7 mln zł, budowa niezbędnej trakcji i torowiska - 4,5 mln zł. Prace są dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Warmii i Mazur.

W ostatnim czasie elbląski ratusz zdecydował też o zakupie nowego wagonu, który obecnie jest w produkcji - ma dotrzeć do miasta w przyszłym roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
zajezdnia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.