TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zadecyduj o Mevo! Przyjdź na konsultacje
InfoBike.pl - Opublikowano: 11.12.2019 10:40:22
Zadecyduj o Mevo! Przyjdź na konsultacje ; fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Jutro - w Gdańsku - odbędą się konsultacje z mieszkańcami ws. roweru publicznego Mevo.

Jutro - w Gdańsku - odbędą się konsultacje z mieszkańcami ws. roweru publicznego Mevo.

Przed przygotowaniem przetargu na wznowienie roweru publicznego Mevo, Obszar Metropolitalny zaprasza mieszkańców do zabrania głosu na temat funkcjonowania systemu w przyszłości. W czwartek (12 grudnia) odbędą się warsztaty dla mieszkańców - trzeba się zarejestrować. Sugestie można słać także mailowo.

- Zależy nam na opiniach dotyczących przede wszystkim: modelu systemu, rodzajów rowerów, sposobów wypożyczania, funkcjonalności aplikacji itp. - wyliczają organizatorzy konsultacji dotyczących wznowienia systemu roweru publicznego Mevo z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot.

WARSZTATY Z MIESZKAŃCAMI: odbędą się 12 grudnia (czwartek), w siedzibie OM GGS (ul. Długi Targ 39/40, II piętro, sala 209). Początek o godz. 17. Rejestracja za pomocą formularza internetowego. SUGESTIE MAILOWE dotyczące wznowienia systemu Mevo do końca 2019 r. można również przesłać mailowo na adres: mevo@metropoliagdansk.pl.

Co dalej z Mevo?

Przypomnijmy: system został zawieszony 28 października 2019 roku, po częściowym wypowiedzeniu umowy z niesolidnym operatorem NB Tricity. Jednocześnie zarząd OM GGS podkreślił, że priorytetem jest jak najszybsze przywrócenie Mevo do działania, lecz już w innym kształcie.

Obecnie trwa (niezobowiązujący) dialog techniczny, czyli rozmowy z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu. OM GGS zbiera od firm odpowiedzi na pytania:

- Jak ma wyglądać system po wznowieniu?

- Czy będzie to system w pełni elektryczny czy konwencjonalny, a może mieszany?

- Ile powinny kosztować abonamenty?

- Jak wykorzystać rowery z I etapu?

Zebrane informacje i analizy będą podstawą do rozpisania przetargu na kolejne lata działania Mevo. Ważnym elementem procesu przygotowania do postępowania przetargowego są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo.

Rower metropolitalny Mevo funkcjonował w 14 gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot od 26 marca do 28 października 2019 roku. W tym czasie ponad 167 tys. zarejestrowanych użytkowników, wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. Ze statystyk tych wynika, że Mevo było najbardziej popularnym systemem roweru publicznego w Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konsultacje
rower miejskie
Mevo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.