TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Za miesiąc parada tramwajów w Moskwie
InfoTram.pl - Opublikowano: 15.03.2017 13:01:02
Za miesiąc parada tramwajów w Moskwie (foto: Mosgortrans)

15 kwietnia, w sobotę, odbędzie się w stolicy kolejna tramwajowa parada. Zostanie ona zorganizowana w 118. rocznicę uruchomienia ruchu tramwajowego w mieście.

Impreza tradycyjnie zaczynie się od przejazdu kolumny tramwajów wzdłuż głównych ulic Moskwy. Od godziny 12 do 15 zorganizowana zostanie wystawa unikatowych pojazdów. Będzie można zobaczyć 16 tramwajów, w tym konny i legendarny "F" z 1908 roku. Wszystkie zabytkowe wagony będą udostępnione dla zwiedzających. Obok każdego z nich goście imprezy spotkają artystów w strojach z epoki.

Tramwaj jest najstarszym i zarazem jedną z najszybciej rozwijających się form transportu publicznego. Dlatego dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby zachować tę długotrwałą tradycję i przekonywać młodych ludzi w stolicy do korzystania z tramwajów. Aby sprostać temu ważnemu zadaniu organizujemy paradę, która ponownie zjednoczy przedstawicieli różnych pokoleń tramwajowych - powiedział dyrektor generalny Mosgortrans Jewgienij Michajłow.

Na wystawie pojawią się też pojazdy techniczne, sieciowe i współczesne. Wśród nich polski akcent ? Fokstrot, wyprodukowany przez PESĘ.

Ciekawostki:

Tramwaj ruszyły w Moskwie 7 kwietnia 1899 roku.

Codziennie od poniedziałku do piątku 47 linii w Moskwa obsługuje ponad 750 tramwajów.

Długość linii tramwajowych w stolicy Rosji to 417 kilometrów.Sprawdź też:
Moskwa
parada
Mosgortrans

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.