TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Warszawy do Poznania przez Konin. Czas przejazdu 3 godziny i 10 minut
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.06.2019 13:19:20
Z Warszawy do Poznania przez Konin. Czas przejazdu 3 godziny i 10 minut

Od 9 czerwca pociągi pojadą trasą Poznań – Konin – Warszawa bez komunikacji zastępczej i objazdu przez Gniezno oraz Inowrocław Rąbinek.

Od 9 czerwca pociągi pojadą trasą Poznań – Konin – Warszawa bez komunikacji zastępczej i objazdu przez Gniezno oraz Inowrocław Rąbinek.

Czas przejazdu nie jest jednak zadowalający. Najszybsze pociągi pokonają trasę ze stolicy do Poznania w ok. 3:10 h. Co prawda PKP PLK zapewniają, że stopniowo będzie się on skracał, nie wiadomo jednak kiedy dokładnie to nastąpi. Docelowo ma on wynosić około 2:20, czyli tyle, ile przed remontem. Pociągi na trasie Warszawa – Poznań będą kursowały z prędkością 160 km/h, jak wiadomo PKP PLK nie zdecydowały się na jej podniesienie, mimo że pociągi pojadą nowymi torami na odcinku ok. 180 km, wykorzystana będzie nowa sieć trakcyjna i nowoczesne urządzenia sterowania.

PKP PLK podają, że inwestycja między stolicami Mazowsza i Wielkopolski potrwa do końca 2020 r. Jest zatem szansa, że wówczas pociągiem z Warszawy do Poznania pojedziemy w 2 godziny i 20 minut, co będzie stanowiło powrót do stanu sprzed remontu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Poznań
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.