TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Polbus-PKS do MPK Wrocław. Krzysztof Balawejder!
- Opublikowano: 13.03.2019 10:00:27
Z Polbus-PKS do MPK Wrocław. Krzysztof Balawejder! fot. Polbus PKS FB

1 kwietnia zarząd wrocławskiego MPK wzmocni Krzysztof Balawejder, dotychczasowy prezes spółki Polbus-PKS. Takiego transferu w miejskiej branży jeszcze nie było.

1 kwietnia zarząd wrocławskiego MPK wzmocni Krzysztof Balawejder, dotychczasowy prezes spółki Polbus-PKS. Takiego transferu w miejskiej branży jeszcze nie było.

8 marca Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego poszerzyła skład zarządu spółki powołując, na stanowisko nowego członka, Krzysztofa Balawejdera. Nowe stanowisko obejmie od 1 kwietnia

Krzysztof Balawejder przez ostatnich 7 lat kierował spółką Polbus-PKS, która z coraz lepszym skutkiem odpowiadała m.in. autobusowy transport lokalny i międzymiastowy na Dolnym Śląsku. To także za jego rządów wybudowano nowy dworzec autobusowy połączony z Galerią Wroclavia.

-"Jest to zapowiadane wzmocnienie menedżerskie, a jednocześnie przywrócenie wieloosobowego składu zarządu MPK wynika z szerokiej skali realizowanych przez spółkę zadań. Chodzi przede wszystkim o plany inwestycyjne - zakup i modernizacja taboru, budowa nowej zajezdni, nowe trasy tramwajowe i autobusowe - i kwestie finansowe, czyli konieczności pozyskiwania finansowania zewnętrznego na realizację inwestycji - mówi Przemysław Gałecki, rzecznik wrocławskiego magistratu.

12 marca Rada Nadzorcza Polbus-PKS ma ogłosić konkurs na nowego prezesa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MPK Wrocław
PKS Polbus
  • Przemysław Kędzierski – 13.03.2019

    "Krzysztof Balawejder przez ostatnich 7 lat kierował spółką Polbus-PKS, która z coraz lepszym skutkiem odpowiadała m.in. autobusowy transport lokalny" - no chyba sobie kpicie. Nie bez powodu to za jego rządów powstało rozwinięcie nazwy przewoźnika: Przewozy: P - pracownicze, O - okazjonalne, L - lotniskowe, B - bezpłatne (70+) U - usuwane (zawieszane) S - spontaniczne (będzie, nie będzie)

  • Dariusz Iwasyk – 13.03.2019

    To teraz będzie miał ciepła posadkę nie będzie się martwił o to żeby ograniczać koszty w Polbusie.

  • Jakub Kowalczyk – 18.03.2019

    Warto dać mu kredyt zaufania, jakby nie patrzeć to człowiek o doświadczeniu w branży, może być realnym wzmocnieniem kadrowym.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.