TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z początkiem maja wraca Zabrzański Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.04.2019 19:34:53
Zdj. UM Zabrze

Zaraz po długim weekendzie do Zabrza wróci wypożyczalnia rowerów miejskich. System będzie składał się z ośmiu stacji i 65 rowerów. To dwie stacje więcej niż w poprzednim sezonie. Wypożyczalnia ruszy szóstego maja.

Zaraz po długim weekendzie do Zabrza wróci wypożyczalnia rowerów miejskich. System będzie składał się z ośmiu stacji i 65 rowerów. To dwie stacje więcej niż w poprzednim sezonie. Wypożyczalnia ruszy szóstego maja.

W poprzednim sezonie zabrzanie mogli korzystać z 50 rowerów w sześciu stacjach. W tym roku system będzie powiększony o dwie stacje, których lokalizacje wybrali mieszkańcy Zabrza. Po powiększeniu ZRM będzie liczył osiem stacji i 65 rowerów, w tym dwa tandemy i jeden rower cargo.

Nowe stacje pojawią się w rejonie ulicy Badestinusa w Grzybowicach oraz przy Aquariusie Kopernik. Reszta stacji znajdzie się przy: Politechnice Śląskiej (ul. Roosevelta), dworcu PKP, w dzielnicy Rokitnica (pętla autobusowa), w sąsiedztwie Kopalni Guido (ul. 3 Maja), Sztolni Królowa Luiza (ul. Miarki) oraz Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza (ul. Wolności).

W poprzednim sezonie z zabrzańskiej wypożyczalni korzystano ponad 7,2 tys. razy. W systemie zarejestrowało się ponad 2,8 tys. użytkowników. Operatorem Zabrzańskiego Roweru Miejskiego jest firma Nextbike Polska.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zabrze
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.