TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z British Airways nie polecisz do Chin. Do końca marca
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 11.02.2020 12:30:24
Z British Airways nie polecisz do Chin. Do końca marca; fot. British Airways / FB

Linie British Airways wstrzymują loty do Chin do końca marca.

10 lutego linie British Airways poinformowały, że wszystkie loty do i z Chin kontynentalnych zostają odwołane do końca marca. Dotychczas brytyjski przewoźnik planował, że w związku z epidemią koronawirusa loty do tego kraju zostaną zawieszone do końca lutego.

"Odwołaliśmy loty do i z Pekinu i Szanghaju do 31 marca 2020 roku. Loty do i z Hongkongu nadal odbywają się w normalnym trybie. Kontaktujemy się z klientami w sprawie odwołanych lotów, abyśmy mogli omówić ich opcje podróży, w tym zmianę rezerwacji na innych przewoźników, jeśli to możliwe, pełny zwrot kosztów lub rezerwację na lot BA w późniejszym terminie" - ogłosił brytyjski przewoźnik w wydanym oświadczeniu.

30 tys. Brytyjczyków.

Pod koniec zeszłego tygodnia decyzję o wstrzymaniu lotów do Chin kontynentalnych ogłosiła inna brytyjska linia Virgin Atlantic, która obsługuje połączenie z londyńskiego lotniska Heathrow do Szanghaju.

Brytyjskie MSZ zaleciło 4 lutego wszystkim obywatelom Wielkiej Brytanii przebywającym w Chinach, by jeśli tylko mogą, opuścili ten kraj, podkreślając, że z powodu kolejnych wprowadzanych ograniczeń w przemieszczaniu się w następnych tygodniach będzie to coraz trudniejsze, a z powodu wycofywania części pracowników dyplomatycznych i konsularnych zdolność brytyjskich placówek do udzielania pomocy w przypadku dalszego pogorszenia się sytuacji będzie jeszcze bardziej ograniczona. Przed wydaniem tego zalecenia MSZ szacowało, że w Chinach przebywa obecnie ok. 30 tys. Brytyjczyków.

Wywodząca się z chińskiego miasta Wuhan epidemia koronawirusa spowodowała na całym świecie już ponad 40 tys. zachorowań, w zdecydowanej większości w Chinach, gdzie zmarło z tego powodu ponad 900 osób. Chorobę wykryto też w ok. 30 innych państwach, ale poza Chinami kontynentalnymi zanotowano do tej pory tylko dwa zgony. W Wielkiej Brytanii stwierdzono dotychczas osiem przypadków koronawirusa. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
British Airways
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.