TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wystawa taboru i festyn na Dzień Dziecka w Sosnowcu
- Opublikowano: 29.05.2019 10:37:17
Wystawa taboru i festyn na Dzień Dziecka w Sosnowcu (foto: UM)

Zbliża się nie lada gratka dla wszystkich fanów kolei. 2 czerwca na peronie I stacji kolejowej Sosnowiec Główny odbędzie się festyn pod hasłem "Bezpieczny Dzień Dziecka".

Zbliża się nie lada gratka dla wszystkich fanów kolei. 2 czerwca na peronie I stacji kolejowej Sosnowiec Główny odbędzie się festyn pod hasłem "Bezpieczny Dzień Dziecka".

Jak podaje tamtejszy Urząd Miasta na zwiedzających czekać będzie moc atrakcji w tym prezentacja lokomotyw, zabawa na symulatorze i pokazy. Impreza odbędzie się w godzinach 10.00 - 14.00. Wstęp wolny!

Na peronie pojawi się legendarna lokomotywa EP05 w oryginalnym pomarańczowym malowaniu. To jedyny czynny elektrowóz tej serii. Można będzie zobaczyć również najpopularniejszy elektrowóz na kursujący po polskich torach - EU07. Tabor uzupełni EP09-042 w grafice z okazji 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego. Będą też nowsze konstrukcje jak 22WEd czyli popularny "Elf 2". Nie zabraknie również maszyn spalinowych takich jak SM42 i potężna BR232.

Swoje umiejętności zaprezentują pracownicy Służby Ochrony Kolei oraz policji. Będzie można zobaczyć też pokaz Wozu Zabezpieczenia Technicznego oraz Pociągu Ratownictwa Technicznego.

Organizatorzy zadbali również o możliwość sprawdzenia umiejętności jazdy lokomotywa na specjalnych symulatorach. Do wyboru będzie symulator lokomotywy EU07, elektrowozu Traxx oraz jazdy samochodem.

Sporo będzie się działo w strefie edukacyjnej, gdzie będzie można posłuchać o kampanii "Szlaban na ryzyko!", będzie tam również miejsce na stoiska promocyjne przewoźników. Z kolei na boisku szkolnym CKZiU przy ul. Kilińskiego 25 w godzinach od 10 do 13 będą odbywały się pokazy wyciągania poszkodowanego z wraku samochodu i ratownictwa medycznego przez strażaków. Również w szkole w czasie festynu będzie działała giełda kolejkowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
lokomotywa
wystawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.