TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyprzedaż w Mobilisie. 255 autobusów po różnych PKS-ach
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.05.2019 11:00:22
fot. Karol Woźniak, phototrans.pl

Mobilis z końcem czerwca likwiduje kolejny PKS ze swojego portfolio. Przed wakacjami zostanie wygaszona działalność PKS Mława. Na sprzedaż wystawiono 255 autobusów, z czego najwięcej stanowi flota wspomnianego przewoźnika.

Mobilis z końcem czerwca likwiduje kolejny PKS ze swojego portfolio. Przed wakacjami zostanie wygaszona działalność PKS Mława. Na sprzedaż wystawiono 255 autobusów, z czego najwięcej stanowi flota wspomnianego przewoźnika.

To największych wyprzedaży taboru autobusowej w naszej historii. Razem to 255 pojazdów z łącznie sześciu PKS-ów, których właścicielem był lub jeszcze jest Mobilis. Najwięcej, bo aż 109 sztuk wystawiono na sprzedaż w Mławie. Z kolei 68 pojazdów jest z likwidowanego PKS Ostróda. Łącznie 78 autobusów można kupić po PKS-ach z w zasadzie wygaszonych już spółek w Ciechanowie, Płocku, Przasnyszu, Ostrołęce, Mrągowie i Mińsku Mazowieckim.

Generalnie oferta dotyczy przeróżnych modeli i roczników. W skrócie to mobilna historia naszej branży w ciągu ostatnich 20 lat. Najstarsze egzemplarze wyprodukowano w 1988 r. Jest też jednak sporo autobusów ze znacznie "świeższych" roczników, które z powodzeniem mogą jeszcze długo posłużyć.

Królują wszelkiej maści Autosany, które stanowią ponad 1/4 floty, którą wyprzedaje Mobilis. Do tego dochodzi cała paleta różnych modeli takich marek jak Setra, Renault czy Irisbus, które były znakiem rozpoznawczym wielu lokalnych linii autobusowych.

Mobilis będzie przyjmował oferty do 10 maja. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wpłata wadium na konto spółki lub któregoś z PKS-ów w kwocie 1000 zł za jedną składaną ofertę dotyczącego, jednego konkretnego pojazdu.

Lista pojazdów do sprzedaży oraz szczegóły:

Większość autobusów jest dostępna "od ręki". Wyjątek stanowi jedynie flota z Ostródy. W tym przypadku autobusy będą możliwe do odbioru najwcześniej od 24 czerwca.

9 lat temu

Przypomnijmy, że w 2010 oku sześć PKS-ów z województwa mazowieckiego zostało wykupionych przez Mobilis, o czym pisaliśmy w tutaj. Ówczesne Ministerstwo Skarbu Państwa mówiło o rozwoju sieci połączeń i nowoczesnym taborze, a ówczesny szef Mobilisu, Eugeniusz Szymonik mówił:


"Cieszymy się, że Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało Mobilis Sp. zo.o. na inwestora dla spółek PKS z północnego Mazowsza. Wiążemy z tą inwestycją dalekosiężne plany rozwoju i jesteśmy przekonani, że możemy stworzyć silną grupę przewozową, wyznaczającą nowy standard usług na polskim rynku przewozów pasażerskich. Istotne w tym zakresie będzie doświadczenie i wsparcie naszego właściciela - Egged - który jest największą firmą transportu autobusowego w Izraelu i piątym największym przewoźnikiem autobusowym na świecie."


Teraz Mobilis wycofuje się z obecności na międzymiastowym rynku przewozów autobusowych. Podobnie zresztą jak inny duży gracz w Polsce czyli Arriva, o czym pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Mobilis
PKS Mława
PKS Ostróda
używane
 • Jakub Białkowski – 02.05.2019

  I po co je odkupywał, skoro teraz je likwiduje?! :/

 • Michał Paweł Łukasz – 02.05.2019

  Ciekawe jakie korzyści wyszły z tych zakupów i likwidacji dla skarbu państwa, regionu, mieszkańców i samej firmy?

 • Michał Piwowarczyk – 02.05.2019

  W Mińsku Mazowieckim już nic nie ma jedynie budynki zajezdni stoją... a nie wróć stoi aż JEDEN Lider...

 • Jan Wróblewski – 02.05.2019

  Złomiarze już zacierają ręce.. :/

 • Michał Mućka – 02.05.2019

  Wiadomo ile chcą za te starsze Autosany?

 • Sebbastian Pioro – 03.05.2019

  A kiedy zaczną wyprzedaż gruntów ??? Bo chyba tylko po to poprzejmowali za grosze te PKSy...

 • Jakub Burdziński – 03.05.2019

  Radosław Niemiec

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.