TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyniki Scania za trzy kwartały 2019 roku
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.01.2020 13:00:27
Wyniki Scania za trzy kwartały 2019 roku

W ciągu pierwszych 9 miesięcy ubiegłego roku Scania wykazała wzrost sprzedaży netto o 15 % do 113 815 milionów SEK (10,7 miliarda euro), ale popyt na autobusy i autokary okazał się nieco niższy.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy ubiegłego roku Scania wykazała wzrost sprzedaży netto o 15 % do 113 815 milionów SEK (10,7 miliarda euro), ale popyt na autobusy i autokary okazał się nieco niższy. Zysk w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku wzrósł do 13 889 milionów SEK (1,3 miliarda euro), co dało marżę operacyjną w wysokości 12,2 %.


Analiza wyników

Na wynik pozytywnie wpłynęły wyższe wolumeny w sektorze pojazdów i usług oraz w sektorze ciężarówek, podobnie jak efekty walutowe. Popyt na autobusy i autokary był nieco niższy w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku niż w poprzednim roku, podobnie jak popyt w obszarze biznesowym silników, związany głównie z niższym wolumenem zamówień w Azji. Sytuacja popytowa jest teraz słabsza niż wcześniej, a liczba zamówień na ciężarówki spadła o 8 procent w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku w porównaniu z okresem wcześniejszym. Zapotrzebowanie na samochody ciężarowe w Europie spadło, ponieważ klienci wydają się obecnie niepewni co do rozwoju rynku. W Ameryce Łacińskiej popyt wciąż się odradza w powolnym tempie. Niepewność związana z handlem światowym nadal ma negatywny wpływ na zamówienia pochodzące z Azji i Eurazji. Przychody z usług wyniosły rekordowo wysoki poziom 21,5 mld SEK (2,02 mld EUR), co stanowi wzrost o 10 %.

Wejście w elektryki

Na Busworld miała swoją premierę nowa Scania Citywide: pierwszy w pełni elektryczny autobus Scania produkowany seryjnie dla ruchu miejskiego oraz pierwszy model w nowej generacji autobusów i autokarów.

"Zelektryfikowane autobusy i ciężarówki będą odgrywać kluczową rolę w osiągnięciu bezemisyjnego systemu transportu w dłuższej perspektywie", mówi Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania. Podkreśla jednak, że "abyśmy mieli szansę osiągnąć cel porozumienia paryskiego, konieczne są rozwiązania dotyczące paliw odnawialnych. Scania od dawna inwestuje, aby móc zaoferować szeroki pakiet rozwiązań w zakresie transportu i transportu publicznego, w których pojazdy działają na paliwach odnawialnych".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
wyniki finansowe
Szwecja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.