TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyłączony z ruchu od 5 lat Tramicus wyjedzie na trasy!
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.11.2019 18:15:48
Wyłączony z ruchu od 5 lat Tramicus wyjedzie na trasy! (foto: MPK)

PESA dostarczyła wózki do łódzkiego Tramicusa, który ze względu na ich awarię jest wyłączony z eksploatacji od 5 lat. Jak trafnie podsumowuje MPK "nadzieja umiera ostatnia". Tramicus jeszcze ożyje.

PESA dostarczyła wózki do łódzkiego Tramicusa, który ze względu na ich awarię jest wyłączony z eksploatacji od 5 lat. Jak trafnie podsumowuje MPK "nadzieja umiera ostatnia". Tramicus jeszcze ożyje.  

Niestety, dwa wcześniejsze przetargi na zakup wózków nie przyniosły oczekiwanych efektów, ale do trzech razy sztuka. A sam remont tramwaju nie ograniczy się tylko do wymiany wózków. Zakład Techniki przeprowadzi modernizację, której zakres zostanie określony dopiero po częściowym demontażu tramwaju. Co ważne, w taki sam sposób zostanie zmodernizowanych pozostałe 9 Tramicusów.

W przypadku wagonu nr 1853 na pewno trzeba będzie naprawić napęd z racji tego, że wagon bardzo długo był wyłączony z eksploatacji. Analizy jego stanu dokona firma Medcom, czyli producent napędu do tego typu tramwajów. Być może zastosowane zostaną w nich nowe rozwiązanie z racji tego, że niektóre elementy aparatury elektrycznej nie są już produkowane - podał przewoźnik. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
PESA
Tramicus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.