TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wycieczkowiec Disney'a w Gdyni. Za rok
InfoShip.pl - Opublikowano: 15.04.2019 12:30:17
Wycieczkowiec Disney; fot. www.facebook.com/DisneyCruiseLine

29 lipca 2020 roku statek amerykańskiej linii Disney Cruises po raz pierwszy odwiedzi polski port.

Sezon wycieczkowców coraz bliżej. Do gdyńskiego portu zawiną jedne z największych i bardziej spektakularnych statków. Co roku czekają na to mieszkańcy i licznie odwiedzający miasto turyści, gdyż widok wpływających olbrzymów jest zawsze niezapomniany. Tym bardziej cieszy wiadomość, że za rok do grona wyjątkowych jednostek zawijających do Gdyni dołączy wycieczkowiec Disney Magic.

29 lipca 2020 roku statek amerykańskiej linii Disney Cruises po raz pierwszy odwiedzi polski port.

DisneyCruiseLine

Statek został wybudowany w 1998 roku. Mierzy 290 metrów i liczy 950 członków załogi. Posiada 11 pokładów i 875 kabin. W sumie jest w stanie zabrać 2700 pasażerów.

Jak czytamy na stronie jednego z polskich agentów armatora - Disney Magic stworzony został, by przypomnieć blask i piękno złotej ery podróży oceanicznych. W wyniku skrupulatnej budowy i wyczerpujących testów powstała jednostka łącząca siłę, prędkość i piękną formę. Dziś ten solidny statek zapewnia pasażerom optymalną wygodę, bezpieczeństwo i, co najważniejsze, jest przyjazny dla rodzin.

Statek został całkowicie odnowiony w październiku 2013 roku. Dobudowano 2 nowe zjeżdżalnie na górnym pokładzie, całkowicie odnowiono prawie wszystkie restauracje i bary. Ponadto zmieniono wystrój holu głównego oraz teatru.

Specjalne zamawiane grafiki, rzeźby i wyroby z drewna, jak również unikatowe obrazki z przepastnych archiwów wytwórni Disney'a sprawiają że wnętrza statku (styl Art Deco ) są niepowtarzalne i łatwo rozpoznawane. Gości wita wykonana z brązu figura Myszki Miki jako sternika, oddając doskonale świat przygody i zabawy do którego wkraczają.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowce
Port Gdynia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.