TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wybierz najlepszego motorniczego MPK Poznań!
MPK POZNAŃ - Opublikowano: 25.04.2011 20:45:37
Wybierz najlepszego motorniczego MPK Poznań!

Już po raz czwarty MPK Poznań ogłosiło konkurs na najlepszego motorniczego roku. Do walki o tytuł stanie w tym roku 64 kandydatów. Spełniają warunki udziału i odważyli się stanąć do walki o tytuł i nagrody. Są nietuzinkowi. Dla wszystkich praca to życiowa pasja, choć mają też inne ciekawe zainteresowania.

Już po raz czwarty MPK Poznań ogłosiło konkurs na najlepszego motorniczego roku. Do walki o tytuł stanie w tym roku 64 kandydatów. Spełniają warunki udziału i odważyli się stanąć do walki o tytuł i nagrody. Są nietuzinkowi. Dla wszystkich praca to życiowa pasja, choć mają też inne ciekawe zainteresowania. To świetni fachowcy, ale są też w tym gronie sportowcy, miłośnicy wędkarstwa i komputerów, modelarze czy honorowi krwiodawcy. W tym roku jest wśród nich na przykład Michalina –z zawodu pielęgniarka, która z miłości do tramwajów porzuciła swoją profesję oraz Krzysztof, który kultywuje rodzinne tradycje i za sterem tramwaju zasiadł idąc w ślady ojca. O tytuł najlepszego rywalizować będą też Alina i Radek - matka i syn, których łączy na co dzień i dom, i praca.

 „Konkurs na najlepszego motorniczego”pod honorowym patronatem Prezydenta Ryszarda Grobelnego organizujemy przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo”, związków zawodowych działających w MPK, Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych oraz …naszych pasażerów, którzy w jednym z ostatnich etapów konkursowych zmagań wybierają swoich faworytów.

- Dzięki temu ten konkurs to nie jest współzawodnictwo zakładowe tylko turniej, który ma szeroki zasięg społeczny. Chodzi w nim nie tylko o doskonalenie umiejętności zawodowych, podnoszenie kwalifikacji, prowadzących nasze tramwaje, ale przede wszystkim o kształtowanie nawyków działań poprawiających bezpieczeństwo jazdy i zapewniających jak najwyższą jakość miejskiej komunikacji przejawiającą się również w codziennych kontaktach naszych pracowników z pasażerami –mówi Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych w poznańskim MPK.

 Badania wykazują, że pod tym względem plasujemy się w gronie krajowych liderów, ale chcemy być wciąż lepsi. I to w oczach naszych pasażerów, którzy głosują na najlepszego motorniczego w drodze plebiscytu. W tym roku spośród 502 zatrudnionych w MPK motorniczych stanie w szranki 64 kandydatów, którzy są pełnoetatowymi pracownikami i wykazywali się dobrą pracą a w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wśród kandydatów jest aż 11 pań. To swoisty rekord zważywszy, że w MPK motorniczymi jest tylko 51 kobiet!

Wśród kandydatów są ludzie nietuzinkowi. Dla niektórych to praca stanowi największą życiową pasję. Przykładem jest motornicza –z zawodu pielęgniarka, która z miłości do tramwajów porzuciła swoją profesję Inni realizują swoje zamiłowania nie tylko za sterem tramwaju. To świetni fachowcy ale i sportowcy, miłośnicy wędkarstwa i komputerów, modelarze czy honorowi krwiodawcy. Niektórzy pracuja w MPK kultywując rodzinne tradycje.  W tym roku o tytuł najlepszego powalczy nie tylko kolega z kolega, przyjaciel z przyjacielem, ale również matka z synem.

W pierwszym etapie konkursu wszyscy jego uczestnicy będą musieli rozwiązać testy z zakresu prawa o ruchu drogowym, znajomości przepisów BHP, instrukcji służbowej dla motorniczych zasad organizacji czasu pracy, a także zasad udzielania pierwszej pomocy. Do następnego etapu konkursu przejdą najlepsi, którzy zajęli 20 najwyższych lokat w testach eliminacyjnych.

W maju –najważniejszy etap konkursu –przebiegająca dwutorowo (jak tramwaj) obserwacja. Pretendenci do tytułu będą monitorowani podczas pracy przez niezależnie od siebie działające zespoły, występujące incognito. Obserwatorzy poddadzą ocenie między innymi płynność jazdy, przestrzeganie przepisów, obsługę przystanków, kulturę osobistą i stosunek do pasażerów.

Jednocześnie równolegle toczyć się będzie plebiscyt pasażerów, którzy będą głosować na swojego faworyta wysyłając e-mail lub sms.

- Przez ten konkurs przestajemy być dla ludzi anonimowi –zgodnie twierdzą uczestnicy i laureaci poprzednich edycji konkursu. –Ludzie, z którymi codziennie jeździmy, już nas rozpoznają. Są bardziej świadomi uwarunkowań naszej pracy i bardziej wyrozumiali. Nabierają do nas szacunku i …częściej się do nas uśmiechają.

 Pasażerowie będą mogli głosować na swojego ulubieńca w maju. Ich faworyta i najlepszego motorniczego 2011 roku poznamy 11 czerwca podczas wielkiego finału.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Poznań
konkurs
motorniczy