TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wszystkie ex-berlińskie wagony gotowe do kursowania po Lwowie
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.06.2019 10:33:47
Wszystkie ex-berlińskie wagony gotowe do kursowania po Lwowie (foto: LMR)

Wszystkie zakupione w Berlinie - w drugiej połowie 2018 roku – tramwaje są już przystosowane do kursowania po Lwowie. Łącznie sprowadzono 30 wagonów.

Wszystkie zakupione w Berlinie - w drugiej połowie 2018 roku – tramwaje są już przystosowane do kursowania po Lwowie. Łącznie sprowadzono 30 wagonów.

W pełni uruchomionych i wysłanych na linie jest 27 wagonów. 3 kolejne zostały już wyposażone w nowe wózki, przeszły procedurę certyfikacji i kursują po lwowskiej sieci, ale jeszcze bez pasażerów.

Znaczna część wagonów, bo 11, obsługuje linię tramwajową nr 3, łączącą Pl. Katedralny z Aquaparkiem. 9 kolejnych pracuje na trasie linii numer 6, jadącej od ulicy Mykolaychuk do centrum handlowego "Skrynya" (dworzec kolejowy).

Zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, pozostałe 3 wagony mają zostać wprowadzone do codziennej eksploatacji jeszcze w czerwcu br.

Według lwowskiego magistratu wagony te zapewniają znacznie wyższy poziom komfortu pasażerów i lepsze warunki pracy dla motorniczych. Tramwaje "berlińskie" są bardziej energooszczędne i zużywają mniej energii elektrycznej niż stary tabor. To dobry zakup.

Przypomnijmy, że podobne Tatry, również sprowadzone z Berlina, kursują w Szczecinie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lwów
Tatra
  • Adrian Witczak – 17.06.2019

    Błąd merytoryczny ponieważ szerokie wózki są używane na ukraińskiej sieci kolejowej natomiast we Lwowie rozstaw torowiska tramwajowego wynosi 1000 mm w przeciwieństwie do Berlina gdzie rozmiar wynosi 1435 mm. Więc założono wąskie wózki jeśli już

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.