TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wszystkie dwukierunkowe Gammy w kolorze butelkowym
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.08.2019 18:47:48
Wszystkie dwukierunkowe Gammy w kolorze butelkowym (foto: MPK)

Dzisiaj po raz pierwszy kolejna dwukierunkowa Gamma wyjechała na jazdy testowe bez pasażerów. Przy tej okazji MPK Poznań przekazało informację na temat malowania nowych wagonów.

Dzisiaj po raz pierwszy kolejna dwukierunkowa Gamma wyjechała na jazdy testowe bez pasażerów. Przy tej okazji MPK Poznań przekazało informację na temat malowania nowych wagonów.

Ten tramwaj stał się sławny jeszcze zanim wyjechał na tory dzięki oryginalnej barwie, która stała się tematem gorącej dyskusji w mediach społecznościowych. Niektórzy ochrzcili ten odcień kolorem butelkowym a prawda jest taka, że to ten sam kolor co zawsze tylko w wersji metalizowanej i perłowej – pisze przewoźnik.

Decyzję o barwach dwukierunkowej Gammy podjęliśmy zanim jeszcze dyskusja na ten temat rozgorzała w Internecie - mówi prezes Zarządu poznańskiego MPK, Wojciech Tulibacki.

Mimo że perłowy metalik jest dużo droższy, za Gammy w takiej odsłonie nie zapłacimy więcej niż zakładał kontrakt. A to dzięki naszej spółce - córce, firmie Modertrans Poznań, która dostarcza nam tramwaje – dodaje.

Nowe barwy podobają się także Prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi. Głębsza, butelkowa zieleń idealnie pasuje do nowej Gammy. Dodaje jej elegancji, a jednocześnie nawiązuje do tradycyjnych barw poznańskich tramwajów. Zważywszy na reakcje poznaniaków, będę przekonywał władze MPK do tego, by dla pozostałych 19 egzemplarzy zastosowano taką właśnie kolorystykę – pisał jakiś czas temu Prezydent. Jak widać szefów przewoźnika nie trzeba było długo, a w zasadzie to wcale, namawiać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
Modertrans
Gamma
Poznań
 • Michał Paweł Łukasz – 07.08.2019

  nie

 • Mateusz Sikorzyński – 07.08.2019

  Wyglądają bardzo nowocześnie.

 • Watorowski Tomasz – 07.08.2019

  Podobne malowamie maja chyba helsinki ??

 • Robert Ulbrych – 08.08.2019

  Nie, inaczej podróżni pomyślą że to Helsinki...

 • Wojtek Drozdowski – 08.08.2019

  Pan dyrektor MPK POZNAŃ raczy nieco konfabulować: „Mimo że perłowy metalik jest dużo droższy, za Gammy w takiej odsłonie nie zapłacimy więcej niż zakładał kontrakt. A to dzięki naszej spółce - córce, firmie Modertrans Poznań, która dostarcza nam tramwaje” -zatem oczywiście, że MPK zapłaci więcej za lakier, gdyż posiada 75% udziałów w spółce, która ten tramwaj wyprodukowała😀 Producent farby raczej tego nie zasponsoruje

 • Patrycja Urbaniak – 08.08.2019

  Zajebiście mi się podoba 😁 wczoraj specjalnie jechaliśmy z kumplem do Poznania, żeby zobaczyć je na żywo xD

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.