TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocławski TAT ze zwiększonym budżetem [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.04.2019 11:00:53
Wrocławski TAT zwiększonym budżetem [FILM]

Prezydent Wrocławia zaaprobował wydatki związane z przetargami na budowę tzw. trasy autobusowo-tramwajowej (TAT)

Prezydent Wrocławia zaaprobował wydatki związane z przetargami na budowę tzw. trasy autobusowo-tramwajowej (TAT), zatem Wrocławskie Inwestycje mogą rozstrzygać i ogłaszać kolejne postępowania, które umożliwią budowę tramwaju na Nowy Dwór.

W tym roku planowane jest rozpoczęcie realizacji pierwszego odcinka, od pl. Orląt Lwowskich do Parku Biznesu. To najdroższy etap, z wiaduktami nad Smolecką i, zupełnie nowym, na torami kolejowymi w pobliżu ul. Wagonowej.

Co ważne, ukończenie tego odcinka już poprawiłoby sytuację komunikacyjna Nowego Dworu. Projekt polega na budowie wydzielonej dla autobusów jezdni i torowiska, wiec autobus na jeszcze większym odcinku mógłby uwolnić się z korków. Ale warto także rozważyć tymczasowe połączenie tramwajowe do Parku Biznesu.

Oznacza to także rychłe ogłoszenie przetargu na projekt trzeciego odcinka poprowadzonego ulicą Rogowską. A w drugiej połowie tego roku czeka nas także przetarg na budowę odcinka drugiego, od Parku Biznesu do Rogowskiej.

Budowa całej trasy podzielona została na 22 zadania. Zobaczcie, jak to wygląda na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trasa
Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.