TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław z przetargiem na cztery parkingi P&R
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.01.2020 13:30:50
Wrocław z przetargiem na cztery parkingi P&R; fot. wroclaw.pl

Powstaną cztery nowe parkingi typu park&ride - jest przetarg

Na Klecinie, Osobowicach i dwa przy ul. Kosmonautów – we Wrocławiu powstaną cztery nowe parkingi typu park&ride. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na budowę.

Parkuj i Jedź (ang. Park&Ride, P&R) to parkingi zlokalizowane w pobliżu przystanków i węzłów przesiadkowych. Takie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które łączą podróż samochodem i komunikacją publiczną. We Wrocławiu obecnie funkcjonują łącznie 24 parkingi, które wpisują się w ideę park&ride. W sumie do dyspozycji kierowców jest około 1450 miejsc postojowych przy węzłach komunikacyjnych, pętlach i stacjach PKP.

Teraz spółka Wrocławskie Inwestycje poszukuje w przetargu wykonawcy kolejnych czterech parkingów tego typu. Firmy mają czas na zgłaszanie się do 20 stycznia 2020 roku.

Wrocławskie lokalizacje

Jeden parking ma powstać przy pętli tramwajowej na Klecinie. Kierowcy będą mieć do dyspozycji 69 miejsc. Parkingi powstaną także w rejonie przystanków tramwajowych "Kamiennogórska" przy ul. Kosmonautów (57 miejsc), rozbudowany zostanie ten przy przystankach "Fieldorfa" przy Kosmonautów (49 miejsc) oraz w rejonie stacji PKP Wrocław Osobowice (28 miejsc).

Według harmonogramu Wrocławskich Inwestycji jeśli uda się bez przeszkód znaleźć wykonawcę i podpisać umowę, prace projektowe będą trwały do 3 kwartału 2020 roku, natomiast same roboty do połowy 2021 roku.

Trzy z tych parkingów będą działały na zasadach kontrolowanego dostępu, polegającej na wpuszczaniu na parking wyłącznie stałych użytkowników wrocławskiej komunikacji zbiorowej. Czwarty parking przy stacji Wrocław Osobowice – będzie otwarty dla wszystkich.

Zadanie jest współfinansowane z RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
parking
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.